COC: Liverpool zwycięża rzutem na taśmę!

W meczu 1/8 finału Capital One Cup (Puchar Ligi Angielskiej) Liverpool po niezwykle emocjonującej końcówce pokonał Swansea City 2:1 i awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Tym razem cały mecz na ławce rezerwowych Swansea przesiedział Łukasz Fabiański.

Spośród wszystkich dzisiejszych meczów Pucharu Ligi Angielskiej właśnie starcie Liverpoolu ze Swansea zapowiadało się najciekawiej. Była to bowiem jedyna konfrontacja, w której zmierzyły się dwa zespoły Premier League.
W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, ale zdecydowanie nie spełniało przedmeczowych oczekiwań. W efekcie, piłkarze obu drużyn schodzili do szatni po 45 minutach gry z zerowym dorobkiem.

Kibice na pierwszego gola musieli czekać do 66. minuty. Wtedy to na prowadzenie wyszli goście. Brada Jonesa pokonał Marvin Emnes.
W 78. minucie na boisku pojawił się krytykowany ostatnio Mario Balotelli. Tym razem wejście Super Mario okazało się być trafnym posunięciem. Kilka minut przed końcem meczu strzelił on wyrównującego gola i przywrócił kibicom “The Reds” nadzieje na awans do kolejnej rundy.
W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył obrońca Swansea – Federico Fernandez.
Wydawało się, że goście przez całą dogrywkę będą musieli radzić sobie, mając w składzie o jednego gracza mniej. Do dogrywki jednak nie doszło. Ku uciesze fanów zgromadzonych na Anfield, w ostatnich sekundach meczu gola na wagę zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału strzelił Dejan Lovren.

Liverpool FC – Swansea City 2:1 (0:0)