pilkarskiswiat.com

Latem ubiegłego roku pomocnik Cracovii Kraków, Bartosz Kapustka postanowił przenieść się do najlepszego zespołu w sezonie 2015/2016 w Anglii – Leicester City. Wówczas za 19-letniego zawodnika, szkoleniowiec Lisów Claudio Ranieri zapłacił 5 milionów euro.

Urodzony w 1996 roku Bartosz Kapustka już w tak młodym wieku stał się ważnym ogniwem Cracovii Kraków, co nie uszło uwadze selekcjonerowi reprezentacji Polski Adamowi Nawałce i powołał go do seniorskiej kadry. Wychowanek Tarnovii Tarnów praktycznie co spotkanie pokazywał ogromne umiejętności. To właśnie świetna gra m.in. Kapustki zaprowadziła Pasy na czwartą pozycję w Lotto Ekstraklasie, co dało awans do eliminacji Ligi Europejskiej, w których niestety lepsi okazali się piłkarze macedońskiej Szkendiji Tetowo.

Utalentowany pomocnik podczas Euro 2016 we Francji wybiegł w pierwszym składzie na starcie z Irlandią, a na lewej flance sprawiał naprawdę świetne wrażenie. Komplementy na Bartosza Kapustkę spływały z całego świata, a na Twitterze zachwycał się nim Gary Neville, który przed laty był znakomitym defensorem Manchesteru United oraz reprezentacji Anglii.

Sam Bartosz Kapustka przenosząc się na Wyspy Brytyjskie zdawał sobie sprawę, iż by występować w pierwszym zespole musi poczekać na swoją szansę. Te okazje jednak nadarzyły się do tej pory jedynie w Pucharze Anglii. Polak niestety w żadnym ze spotkań nie zdobył bramki ani też nie zanotował asysty. Młodzieżowy reprezentant Polski wciąż czeka na swój debiut w Premier League.

Natomiast wczoraj włoski dziennik „Corriere dello Sport” poinformował, iż zainteresowanie Bartoszem Kapustką wykazuje obecnie czwarty zespół Serie A – Lazio Rzym. Włosi są skłonni na początek wypożyczyć popularnego „Kapiego” na sezon z opcją pierwokupu. Moim zdaniem były gracz Cracovii powinien bardzo poważnie rozważyć ten temat i dołączyć do sporej kolonii Polaków grających w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Bartosz Kapustka: ur. 23 grudnia 1996 – debiut w Ekstraklasie: 29 marca 2014 – debiut w reprezentacji Polski: 7 września 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi