CLJ: Podsumowanie 28. kolejki – grupa zachodnia

akademia.lechpoznan.pl

Ekscytująca walka o drugą pozycję w tabeli i wysoka wygrana we Wrocławiu

Lech Poznań wygrywając z Olimpią Grudziądz (4:2) zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie zachodniej, a także „przypieczętował” awans do najlepszej czwórki CLJ. Kolejorz ma 7-em punktów przewagi nad drugim w tabeli Górnikiem Zabrze. Zabrzanie na wyjeździe pokonali KS Stilon Gorzów Wielkopolski (4:1). Tempa nie zwolniła również Lechia Gdańsk, która wygrała w Opolu z miejscową Odrą (3:2), a dwie bramki dla gości zdobył Hieronim Gierszewski (15 i 16 w obecnych rozgrywkach). Gdańszczanie mają stratę dwóch punktów w tabeli do wicelidera. Zawodnicy Górnika i Lechii walczą o drugą pozycję na zachodzie, która umożliwi im grę w półfinale CLJ. Najwięcej bramek zobaczyli widzowie w Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk pokonał MKS Kluczbork (8:1). Warto wyróżnić w tym spotkaniu Mariusza Idzik, zawodnika gospodarzy, który strzelił trzy bramki. Idzik zdobył pięć bramek w dwóch ostatnich meczach. W strefie spadkowej znalazły się zespoły: KS Stilon Gorzów Wielkopolski (7 pkt), MKS Kluczbork (11 pkt), Olimpia Grudziądz (13 pkt) oraz UKP Zielona Góra (35 pkt). Po 28. kolejkach  grupy zachodniej, najlepszymi strzelcami są: Eryk Sobków (Zagłębia Lubin) i Krzysztof Gładosz (Lecha Poznań) -21 bramek.

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)

Bramki: Konrad Kupczyk 43’, Jakub Kłosowski 60’ – Adrian Nowacki 51’

Składy:

Arka: Arkadiusz Moczadło – Jakub Izdebski, Daniel Lisowski (46’Damian Kucharski), Mateusz Skrzypczak, Jakub Wawszczyk, Mateusz Skrzypczak, Błażej Białek (90’+1 Filip Żelezik), Konrad Kupczyk (66’Maciej Kaszorek), Dawid Pobłocki, Jakub Stepnowski (66’Dawid Wańczuk), Jakub Kłosowski

Zagłębie: Michał Nowak – Damian Pawłowski, Dominik Jończy, Damian Oko, Paweł Bieliński, Maciej Szwedyk, Patryk Kozak (70’Adrian Rejmak), Patryk Mucha, Marcin Gołębiowski, Kacper Szymankiewicz (80’Paweł Jastrzębski), Adrian Nowacki (75’Karol Wojtyło)

Odra Opole – Lechia Gdańsk 2:3 (2:3)

Bramki: Marcin Niemczyk 25’, Bartosz Sobczyński 35’ – Hieronim Gierszewski 13’, 24’, Bartłomiej Danowski 31’

Składy:

Odra: Grzegorz Kleemann – Michał Czok, Sebastian Duda, Dawid Dulski (46’Paweł Perz), Dennis Gordzielik (80’Sebastian Jaroszyński), Michał Grochowski, Aleksander Kowalski, Marcin Niemczyk, Kacper Pawlus, Bartosz Sobczyński, Patryk Sowiński (70’Adam Jabłoński)

Lechia: Maciej Raniowski – Daniel Górski, Mateusz Goerke, Jacek Jadanowski, Mateusz Gołębiewski, Adam Gołuński (46’Karol Zieliński), Daniel Woźniak (75’Cezary Głon), Bartłomiej Danowski, Łukasz Kopka, Maciej Gregorek (72’Jakub Kołodziejczyk), Hieronim Gierszewski

Zawisza Bydgoszcz – Warta Poznań 0:0

Składy:

Zawisza: Dominik Kowalski – Artur Olszanowski (80’Krystian Born), Michał Cywiński, Mateusz Mazalon, Norbert Czachorowski (68’Kamil Zieliński), Damian Michalski (73’Rafał Wlazło), Daniel Włosiński, Maciej Kona, Jakub Gackowski, Damian Ciechanowski, Michał Chyrek

Warta: Mateusz Filipowiak – Adrian Kruszyński, Mateusz Wypych, Oskar Kozłowski, Błażej Budasz (80’Adam Borucki), Dominik Siwiński (80’Mateusz Lewandowski), Mikołaj Marciniak, Marcin Gałkowski, Adrian Chopcia, Piotr Gąska (85’Fabian Burzyński), Adrian Szynka (88’Jan Paczyński)

Ruch Chorzów – UKP Zielona Góra 1:0 (0:0)

Bramka: Jakub Spychaj 81’

Składy:

Ruch: Michał Majda – Dominik Cheba (73’Stanisław Sarwicki), Mateusz Sikora, Jakub Spychaj, Jakub Żmuda, Michał Bobryk, Mikołaj Kawecki, Daniel Skalski (46’Sebastian Żyłka), Patryk Cheba (60’Klaudiusz Szymura), Kamil Szczygieł, Łukasz Siedlik (69’Kamil Lewandowski)

UKP: Robert Kuta – Gracjan Komarnicki, Maciej Piorun, Rafał Ostrowski, Sebastian Rzepa, Mateusz Pietruszyński, Kacper Żak, Maciej Mazurkiewicz (65’Jonatan Rybaczek), Jakub Babij (60’Ireneusz Butowicz), Radosław Żebrowski (70’Rafał Rogalski), Patryk Walicht

Bałtyk Koszalin – Pogoń Szczecin 3:2 (0:0)

Bramki: Maciej Andrzejczak 51’, Marcin Budnik 70’, Michał Plata 90’+3 – Błażej Chouwer 63’, Jakub Kuzko 81’

Składy:

Bałtyk: Wojciech Jaroszko – Maciej Andrzejczak, Marcin Budnik, Mateusz Czapłygin (70’Adrian Kwiatkowski), Jakub Drozdowski (85’Bartosz Ziółkowski), Bartłomiej Fastyn, Patryk Jachemek, Wojciech Kołakowski (50’Michał Plata), Tomasz Pasieka, Filip Tylczyński, Kacper Wąsowicz (60’Bartosz Maciąg)

Pogoń: Adrian Henger – Patryk Adamczuk, Paweł Marczuk, Jakub Kuzko, Maksymilian Czapliński, Tomasz Borucki, Szymon Kurczak (46’Szymon Waleński), Sebastian Kowalczyk, Błażej Chouwer, Dawid Kuliga (46’Damian Pawłowski), Krystian Peda (50’Oskar Czapliński)

KS Stilon Gorzów Wielkopolski – Górnik Zabrze 1:4 (1:2)

Bramki: Błażej Cerbijan 14’ – Bartłomiej Olszewski 7’, Krzysztof Kiklaisz 11’, Daniel Barbus 51’, Karol Pstuś 81’

Składy:

Stilon: Gabriel Kodzis – Jakub Zieliński, Patryk Płóciennik, Cezary Dzięcielewski, Mikołaj Krzyżanowski, Mateusz Ogrodowski, Radosław Gromala (80’Grzegorz Sawicki), Łukasz Florek, Radosław Tretiak (85’Szymon Lemieszek), Daniel Mrozek (65’Adrian Skórecki), Błażej Cerbijan

Górnik: Bartosz Poloczek – Radosław Gruszka, Rafał Lewandowski, Szymon Cichecki, Szymon Surdacki, Daniel Barbus, Jonatan Domin (86’Jakub Luberda), Karol Pstuś, Krzysztof Kiklaisz, Patryk Paczulla, Bartłomiej Olszewski

Lech Poznań – Olimpia Grudziądz 4:2 (2:1)

Bramki: Miłosz Nowicki 11’, Dawid Kurminowski 17’, Patryk Janasik 54’, Damian Roszczyk 67’ – Marcin Banaszak 33’(s), Dawid Elminowski 77’

Składy:

Lech: Maciej Dąbrowski – Bartosz Tetych, Marcin Banaszak, Hubert Wolak, Jan Andrzejewski (46’Mateusz Spychała), Jakub Pawlicki, Piotr Rymar (46’Marcin Gawron), Robert Janicki, Miłosz Nowicki, Benjamin Bednarz (65’Damian Roszczyk) – Dawid Kurminowski (46’Patryk Janasik)

Olimpia: Marek Szulc – Miłosz Węgierek, Mikołaj Pankowski, Paweł Pawlicki, Aleksander Śmiejewski, Jakub Bollin (62’Daniel Łazowski), Dawid Elminowski, Damian Piernikowski (57’Karol Wierzchowski), Rafał Babul, Nikodem Manthey (80’Maciej Szewczuk), Miłosz Sadowski (71’ Łukasz Gebauer)

Śląsk Wrocław – MKS Kluczbork 8:1 (3:0)

Bramki: Mariusz Idzik 5’, 16’, 47’, Artur Łuczkiewicz 45’, Maciej Pałaszewski 50’, Tobiasz Jarczak 54’, Mikołaj Kotfas 55’, Kamil Majgier 85’ – Kamil Nykiel 77’

Składy:

Śląsk: Adrian Mynarski – Rafał Mikła, Artur Łuczkiewicz, Łukasz Wiech (46’Nikodem Aleksandrowicz), Michał Babiec, Miłosz Kubacki (46’Tobiasz Jarczak), Maciej Pałaszewski, Mateusz Stempin (65’ Rafał Kurzynoga), Mikołaj Kotfas (60’Damian Kalarus), Kamil Majgier, Mariusz Idzik

MKS: Dawid Sładek (62’Nicholas Cendal) – Kamil Babiarz (60’Michał Wasser), Mateusz Gacmaga, Mateusz Klinger (80’Błażej Pawlak), Miłosz Michalewski, Kamil Nykiel, Paweł Olenkiewicz, Łukasz Panek, Dominik Pelc, Jakub Skoczylas, Maciej Węglarz
Źródło: wlasne/laczynaspilka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *