
Cezary Kulesza dokonał wyboru selekcjonera, nazwisko poznamy w poniedziałek
- Mimo tych wszystkich wyjątkowych okoliczności dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych - przyznał Cezary Kulesza w rozmowie z "Onetem".
Saga związana z wyborem następcy Paulo Sousy ciągnie się od miesiąca. Portugalczyk zdezerterował z kadry i nie miał żadnych skrupułów, by przyjąć zdecydowanie lepsze warunku w brazylijskim Flamengo Rio de Janeiro.
Od samego początku najwięcej głosów poparcia otrzymywał Adam Nawałka, który doprowadził biało-czerwonych do ćwierćfinału EURO 2016, ale nieudany mundial w Rosji dwa lata później dał poważną rysę na karierze.
Ostatnie dni toczyły się już wokół Andrija Szewczenki, który ostatecznie nie doszedł do porozumienia w Genui i nie otrzymał odszkodowania za zerwanie kontraktu. O Fabio Cannavaro zaś szybko zapomniano, choć specjalnie przyleciał do Warszawy, by porozmawiać z prezesem PZPN.
- Trzeba było odłożyć emocje na bok i wszystko dokładnie przeanalizować, spotkać się i porozmawiać z kandydatami, poznać ich plan działania, wynegocjować warunki kontraktu oraz dobór współpracowników. To wymagało dużego nakładu pracy, ale i czasu - twierdzi Kulesza w "Onecie".
- Z Paulo Sousą rozstaliśmy się 29 grudnia, a dziś, po miesiącu, mam wybranego selekcjonera. W międzyczasie dostaliśmy kilkadziesiąt ofert, odbyłem wiele spotkań i rozmów, zarówno z trenerami polskimi, jak i zagranicznymi. Przed podjęciem decyzji trzeba było dokładnie przeanalizować wiele kwestii, poznać plan kandydatów na prowadzenie kadry - tłumaczy.
W poniedziałek na PGE Narodowym o godzinie 13:00 zaplanowano konferencję, na której zaprezentowany zostanie, na co wszystko wskazuje Adam Nawałka. - Mimo tych wszystkich wyjątkowych okoliczności dokonałem wyboru, z którego jestem zadowolony i uważam za najlepszy z możliwych. Nowy selekcjoner ma odpowiednie predyspozycje i doświadczenie, by pełnić tę funkcję, a swoją dotychczasową pracą udowodnił, że zasłużył na taką szansę. Ma moje pełne zaufanie i wsparcie. Zaczynamy akcję "Rosja - deklaruje na koniec.
źródło: onet.pl /
Salah zbawieniem, czy ciężarem? Egipt przed kolejnym trudnym sprawdzianem
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40
-
Kwadrans futboluBarcelona robi remontade i pokazuje Realowi jak grać w piłkę I KWADRANS FUTBOLU #157
Rafał Makowski / 20 kwietnia 2025, 15:05
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Lechia w doliczonym czasie zdobywa arcyważne trzy punkty (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 12:30
-
Kwadrans futboluJak Barcelona nie może to Szczęsny pomoże! KWADRANS FUTBOLU #156
Rafał Makowski / 13 kwietnia 2025, 14:44
-
1 Liga PolskaKontrowersja w meczu Warta Poznań-Górnik Łęczna. Trener grzmi. "To jest nielogiczne i nieprawdziwe"
Karolina Kurek / 12 kwietnia 2025, 9:21
-
La LigaCarlo Ancelotti na wylocie z Realu Madryt? Zadecydować może Liga Mistrzów
Victoria Gierula / 11 kwietnia 2025, 16:10