Bundesliga: Schalke wygrało, asysta Peszki, hattrick Petersena

Za nami pierwsze sobotnie spotkania 18. kolejki niemieckiej Bundesligi. W najciekawszym z nich w Gelsenkirchen, piąte po rundzie jesiennej Schalke wygrało 1:0 z ósmym Hannoverem. W meczu Hamburger – Koeln asystę zalicza Sławomir Peszko.

W Gelsenkirchen wygrali gospodarze. W 52. dotychczasowych spotkaniach piłkarze z Zagłębie Ruhry wygrali równo połowę (26 raz, a 10 razy był remis). W 32. minucie bramkę na wagę zwycięstwa z okolicy szesnastego metra strzelił Marco Höger, który w drugiej połowie opuścił boisko z powodu kontuzji. Dla 25 – latka było to premierowe trafienie w bieżącym sezonie.
Gospodarze mecz kończyli w dziesięciu. Reprezentant Holandii Klaas Jan Huntelaar cztery minuty przed zakończeniem spotkania za faul od tyłu wyleciał z boiska. Wcześniej, w 63. minucie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.
Niestety w ekipie gości zabrakło miejsca dla Artura Sobiecha.

31.01.2015, godz. 15:30 Schalke Gelsenkirchen – Hannover 96 1:0 (1:0)
1:0 – 32′ Marco Höger (asysta: Christian Fuchs)

zolta kartka yellow card Fabian Giefer, Roman Neustädter – Leonardo Bittencourt, Miiko Albornoz, Lars Stindl
czerwona kartka red card 86′ Klaas Jan Huntelaar
Schalke: Fabian Giefer – Christian Fuchs, Atsuto Uchida, Benedikt Höwedes, Matija Nastasić, Eric Maxim Choupo-Moting (62′ Kevin-Prince Boateng), Roman Neustädter, Marco Höger (70′ Tranquillo Barnetta), Max Meyer (90′ Joel Matip), Jan Kirchhoff, Klaas Jan Huntelaar

Hannover: Ron-Robert Zieler: Lars Stindl, Miiko Albornoz (88′ Christian Pander), Leonardo Bittencourt, Jimmy Briand, Joselu, Hiroki Sakai, Christian Schulz, Manuel Schmiedebach (88′ Salif Sane), Marcelo, Maurice Hirsch (68′ Hiroshi Kiyotake)

Sędzia: Sascha Stegemann

Widzów: 61646

wyniki pozostałych meczy:

W pozostałych spotkaniach padło aż trzynaście bramek. Bohaterem jednego z nich został Niemiec Nils Petersen. 26-letni napastnik pojawił się na boisku od początku drugiej połowy i zaliczył hattricka.

31.01.2015, godz. 15:30 SC Freiburg – Eintracht Frankfurt 4:1 (0:1)
0:1 – 1′ Marco Russ (asysta: Marc Stendera)
1:1 – 61′ Vladimir Darida (asysta: Felix Klaus)
2:1 – 63′ Nils Petersen (rzut karny)
3:1 – 69′ Nils Petersen (asysta: Mike Frantz)
4:1 – 88′ Nils Petersen (bez asysty)

zolta kartka yellow card Christian Günter, Admir Mehmedi, Maximilian Philipp – Bamba Anderson, Timothy Chandler, Kevin Trapp

———-

31.01.2015, godz. 15:30 Hamburger SV – FC Koeln 0:2 (0:0)
0:1 – 62′ Marcel Risse (asysta: Sławomir Peszko)
0:2 – 78′ Marcel Risse (asysta: Anthony Ujah)
zolta kartka yellow card Rafael van der Vaart, Johan Djourou – Sławomir Peszko

Sławomir Peszko grał do 67. minuty. W tym czasie zaliczył asystę przy bramkce, ujrzał żółtą kartkę, oddał cztery strzały oraz wygrał 18 z 32 pojedynków.
Paweł Olkowski rozegrał całe spotkanie. W tym czasie wygrał 20 z 34 pojedynków i przebiegł 11 i pół kilometra.
Adam Matuszczyk nie pojawił się na boisku.

———-

31.01.2015, godz. 15:30 FSV Mainz – Paderborn 5:0 (1:0)
1:0 – 6′ Yunus Malli (asysta: Pablo de Blasis)
2:0 – 46′ Yunus Malli (asysta: Pablo de Blasis)
3:0 – 69′ Pablo de Blasis (asysta: Yunus Malli)
4:0 – Sami Allagui (asysta: Pierre Bengtsson)
5:0 – 87′ Johannes Geis (rzut karny)

zolta kartka yellow card Rafa (Paderborn)

———-

31.01.2015, godz. 15:30 VFB Stuttgart – Borussia M’gladbach 0:1 (0:0)
0:1 – 71′ Patrick Herrmann (asysta: Branimir Hrgota)

zolta kartka yellow card Christian Gentner, Georg Niedermeier, Filip Kostić – Granit Xhaka, Julian Korb

Jeszcze dzisiaj o godzinie 18:30 zostanie rozegrany hit dzisiejszego dnia, Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund. Po tym meczu na naszym portalu zostanie zaktualizowana tabela 1. Bundesligi.