Bundesliga: Przełamanie Wilków, grał Kuba

W ostatnim sobotnim spotkaniu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi VFL Wolfsburg pokonał na Volkswagen Arena Eintracht Frankfurt 1:0. W ekipie gospodarzy na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pojawił się Jakub Błaszczykowski.

Pomocnik reprezentacji Polski w czasie przebywania na boisku wygrał dwa z trzech pojedynków, dwa razy (na pięć prób) celnie podawał i przebiegł niecały kilometr (980 metrów).

Jedyna bramka w meczu padła w trzydziestej trzeciej minucie po strzale Jeffrey’a Brumy. Dla holenderskiego obrońcy był to premierowy gol w bieżących rozgrywkach. Goście mieli szansę na wyrównanie, lecz Alexander Meier w 67. minucie przestrzelił rzut karny.
W następnej serii spotkań Wilki, które wygrały od czterech spotkań bez zwycięstwa zagrają w Monchengladbach. Z kolei Eintracht, który nie wygrał już trzeciego spotkania z rzędu podejmie Mainz.

17.12.2016, godz. 18:30 VFL Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 1:0 (1:0)