Bundesliga: Problemy faworytów

Bundesliga

W pozostałych sobotnich spotkaniach pierwszej kolejki Bundesligi faworyci nie mieli łatwego życia. Zwycięstwo wymęczyło Hoffenheim, a punkty stracił wicemistrz kraju z Lipska.

W jednym z najciekawszych spotkań pierwszej kolejki Schalke podejmowało u siebie rewelacje poprzedniego sezonu, wicemistrza Niemiec RB Leipzig. Goście mieli swoje liczne okazje do strzelenia bramki, lecz w Gelsenkirchen strzelali tylko piłkarze Schalke. Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Nabil Bentaleb, który wykorzystał rzut karny oraz Jewhen Konoplyanka, który dobrym wykończeniem akcji zapewnił trzy punkty swojej drużynie.

Hoffenheim nie zwalnia tempa z poprzedniego sezonu. Podopieczni Juliana Nagelsmanna może nie zagrali wspaniałego meczu, jednak ich gra wystarczyła na zwycięstwo. W końcówce spotkania o wyniku spotkania przesądził Andrej Kramarić. W drużynie “Wieśniaków” w 74. minucie na boisku pojawił się były reprezentant Polski Eugen Polanski.

Skrajnie różne humory po pierwszej kolejce mogą mieć dwaj beniaminkowie Bundesligi. Stuttgart na Olympiastadion w Berlinie poległ 0-2 ze stołeczną Herthą. Katem Marcina Kamińskiego i jego drużyny okazał się Mathew Leckie, który po przerwie dwukrotnie skarcił rywali. Sam Polak rozpoczął sezon w wyjściowym składzie i zagrał pełne 90 minut. Znacznie lepsze nastroje będą mieć piłkarze Hannoveru, którzy wracają z Moguncji z kompletem punktów. Zwycięstwo zapewnił im Martin Harnik.

Hamburger SV 1-0 FC Augsburg