Ekstraklasa: Mamy nowego lidera

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim sobotnim spotkaniu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonią Białystok przed własną publicznością zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. Obie bramki padły w drugiej części gry.

Gospodarze po strzale Tarasa Romańczuka wyszli na prowadzenie już w pierwszych sekundach po zmianie stron. Dla 25-letniego Ukraińca było to premierowe trafienie w bieżących rozgrywkach. W 61. minucie powinno być 2:0, ale piłka po strzale głową Rafała Grzyba trafiła w słupek. Jak to bywa w piłce nożnej niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, więc trzy minuty później doczekaliśmy się wyrównującej bramki. Strzelcem gola dla gości był Michał Mak, dla którego również była to pierwsza bramka w sezonie.
W następnej serii spotkań Jagiellonia podejmie Piasta Gliwice, a Śląsk we Wrocławiu zmierzy się z Cracovią.

19.08.2017, godz. 20:30 Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Taras Romanczuk 46′ – Michał Mak 64′
żółte kartki: Bartosz Kwiecień, Guti – Łukasz Madej, Marcin Robak, Arkadiusz Piech

Jagiellonia: Marian Kelemen – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Guilherme, Rafał Grzyb, Taras Romanczuk (65′ Bartosz Kwiecień), Karol Świderski (46′ Przemysław Frankowski), Martin Pospisil, Fedor Cernych, Cillian Sheridan.

Śląsk: Jakub Wrąbel – Boban Jović, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Djordje Cotra, Igors Tarasovs, Michał Chrapek (70′ Drgoljub Srnić), Łukasz Madej, Michał Mak, Arkadiusz Piech, Marcin Robak.

Sędziował Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

widzów: 10437.