Bundesliga: Podział punktów w Berlinie

W meczu 19. kolejki Bundesligi Union Berlin zremisował z Borussią Monchengladbach 1:1.

Obie drużyny przed tym meczem w tabeli dzieliły trzy punkty. Gospodarze zajmowali ósmą pozycję z dorobkiem dwudziestu ośmiu punktów. Podopieczni Marco Rose byli piąci i tracili oczko do wielkiej czwórki.

Goście już na początku meczu mogli wyjść na prowadzenie. Stefan Lainer przedostał się w szesnastkę. Uderzył na bramkę Unionu, lecz Andreas Luthe popisał się świetną interwencją. Berlińczycy odpowiedzieli po upływie drugiego kwadransa i od razu wykorzystali okazję. Marcus Ingvartsen dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Tam świetnie główkował Robin Knoche i dał prowadzenie Unionowi. Tuż przed przerwą gospodarze mogli dobić rywala. Nico Schlotterbeck świetnie uciekł obrońcy Borussii. Strzelił głową, ale minimalnie się pomylił. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzili 1:0.

Już na początku drugiej połowy Yann Sommer musiał interweniować. Cedric Teuchert ograł dryblingiem Matthiasa Gintera. Strzelił na bramkę Borussii, lecz Szwajcar świetnie obronił nogą. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Unionie w 59. minucie. Wtedy to Jonas Hofmann rozegrał akcje z Alassane’m Pléą. Napastnik gości zakończył ją technicznym uderzeniem, które znalazło miejsce w bramce Luthe. W 69. minucie trener Urs Fischer musiał dokonać wymuszonej zamiany. Lotos Karius zmienił kontuzjowanego bramkarza gospodarzy. W doliczonym czasie gry komplet punktów Monchengladbach mógł zapewnić Breel Embolo. Napastnik główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz Karius dobrze wybił futbolówkę na rzut rożny. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i obie drużyny musiały się zadowolić jednym punktem.

Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem. W pierwszej połowie lepszą drużyną był Union, co dało im gola po rzucie wolnym. W drugiej już pełną kontrolę osiągnęła Borussia. Podopieczni Marco Rose doprowadzili do remisu, przy odrobinie szczęścia mogli wygrać, ale jeden punkt też nie jest zły.