Bundesliga po siedmiu kolejkach

Kryzys Dortmundu trwa. Borussia zaledwie zremisowała u siebie z beniaminkiem z Darmstadt, przez co jej strata do liderującego Bayernu wzrosła do czterech punktów. Niespodziewanie punkty stracił także Wolfsburg. Ostatni Hannover urwał dwa oczka Wilkom, lecz i tak okupuje 18. miejsce w lidze. W pojedynku dwu słabeuszy, lepsze okazały się Źrebaki, które pokonały 3:1 Stuttgart.

Stuttgart – M’gladbach

Starcie hitowe dla dołu tabeli. Niespodzianka, czy nic nadzwyczajnego. Wygrana, druga z rzędu M’gladbach pod wodzą nowego trenera. Czyżby przebudzenie Źrebaków. Po spotkaniu VfB z Borussią można nad tym dywagować. Po trzech punktach z Augsburgiem, podopieczni Andre Schuberta pokonali Stuttgart 3:1. Już w 16. minucie do bramki Tytonia trafił Xhaka, a cztery minuty później, po samobójczym golu Gentnera, goście prowadzili 2:0. Tuż przed przerwą nadzieję na dobry wynik dał gospodarzom Ginczek. Napastnik na bramkę zamienił podyktowany chwilę wcześniej rzut karny. Stuttgart walczył o remis, a M’gladbach za sprawą gola Raffaela z 90. minuty zamknął VfB drogę do punktów w spotkaniu. Źrebaki awansowały na 14. miejsce, zaś gospodarze spadli na przedostatnią lokatę.

Hamburger – Schalke

Bardzo ciekawie zapowiadające się starcie zakończyło się tylko jedną bramką. Po golu Sane z 60. minuty, prowadzenie objęli Die Knappen i nie oddali go do końca meczu. Czwarte z rzędu zwycięstwo piłkarzy z Gelsenkirchen i awans na trzecią pozycję w lidze. Taka jest nagroda za świetną postawę podopiecznych Andre Breitenreitera w ostatnich kolejkach. Hamburger SV spadł na 10. miejsce.

Dortmund – Darmstadt

Borussia kolejny mecz kończy remisem. Kryzys trwa, przynajmniej tak to wygląda. Beniaminek już w 17. minucie otworzył wynik spotkania. Gola dla gości strzelił skrzydłowy Darmstadt – Heller. BVB grało się bardzo trudno. Szło im jak po grudzie. Nadzieję na zwycięstwo gospodarzom dał znakomity Aubameyang. Gabończyk trafieniami z 63. i 71. minuty pozwolił Borussii wyjść na prowadzenie. Jednak ku zaskoczeniu miejscowych kibiców, kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem piłkę w bramce Burkiego umieścił środkowy obrońca Darmstadt – Sulu. Dortmund po następnym remisie, do Bayernu traci cztery punkty i zajmuję 2. miejsce w lidze. Beniaminek, który w siedmiu kolejkach przegrał tylko raz, z Bawarczykami, jest dziewiąty.