Bundesliga: Osiem bramek w Augsburgu, hat-trick Halanda!

facebook.com

FC Augsburg przegrał 3:5 z Borussią Dortmund w meczu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi. Gospodarze wygrywali już 3:1, ale na boisko w zamian Łukasza Piszczka wszedł Erling Braut Haland, który w swoim pierwszym meczu zaliczył hat-tricka!

19-latek trzy bramki strzelił w 20 minut i dzięki temu Borussia wygrała po dwóch meczach bez zwycięstwa. Natomiast Augsburg zaliczył drugą kolejną porażkę. W następnej serii spotkań BVB podejmować będzie FC Koeln, a podopieczni Martina Schmidta zagrają w Berlinie z Unionem. Łukasz Piszczek grał do pięćdziesiątej szóstej minuty.

18.01.2019, godz. 15:30 FC Augsburg – Borussia Dortmund 3:5 (1:0)
Florian Niederlechner 34′, 55′, Marco Richter 46′ – Julian Brandt 49′, Erling Braut Haland 59′, 70′, 79′, Jadon Sancho 61′