Serie A: Lazio kontynuuje zwycięską passę. Tripletta Ciro Immobile

skysports.com

Lazio demoluje Sampdorię 5:1. Biancocelesti nie zatrzymują się, bowiem było to ich 11 zwycięstwo z rzędu w Serie A. Kolejny popis umiejętności Ciro Immobile, który zdobył hat-tricka. Karol Linetty najlepszy wśród zawodników Sampdorii. Kapitan ekipy z Genui zdobył bramkę.

Rozpoczynamy rundę rewanżową Serie A w sezonie 2019/2020. Na dzień dobry doszło do ciekawego spotkania pomiędzy Lazio, a Sampdorią. Biancocelesti notują niesamowitą serię 10 meczów bez porażki w lidze. Tym samym ekipa prowadzona przez Simone Inzaghiego pobiła swój rekord z kampanii 1998/99, kiedy Lazio Svena-Görana Erikssona wygrała 9-krotnie. Jak wiadomo, rok później Orły sięgnęły po drugi w historii tytuł Mistrza Włoch. Ciro Immobile piłkarzem, który ma papiery, aby pociągnąć Lazio do wielkich rzeczy. Sampdoria po remisie z Milanem i wysokim zwycięstwie nad Brescią 5:1 odbiła się od dna. W pojedynku z beniaminkiem Serie A z bardzo dobrej postawy pokazał się Karol Linetty. Kapitan zespołu z Genui tydzień temu zdobył swoje premierowe trafienie licząc obecny sezon na Półwyspie Apenińskim, a także zaliczył asystę przy bramce Jakuba Jankto. Czy Sampdorii udało się zatrzymać faworyta?

Gospodarze szybko bo już w pierwszej połowie pokazali, kto bije się o najwyższe miejsca, a kto okupuje dolne rejony tabeli. Za sprawą dwóch goli Ciro Immobile i trafieniu Felipe Caicedo, Lazio już po 20. minutach prowadziło. Bezradna defensywa drużyny Claudio Ranieriego pozbawiona jakichkolwiek szans. Fatalny występ Juliana Chabota tylko potwierdziło brzydkie przewinienie niemieckiego stopera w drugiej połowie, gdzie za faul na wychodzącym sam na sam Bobby Adekanye, otrzymał on zasłużoną czerwoną kartkę. Najlepszy snajper Serie A pokusił się jeszcze o jedną bramkę z rzutu karnego i mógł zabrać futbolówkę do domu, gdyż zaliczył hat-trick. Swoją cegiełkę do przekonywującego zwycięstwa dołożył również rezerwowy Bastos. Jedyną dobrą wiadomością dla sympatyków Sampdorii w naszym kraju było trafienie na osłodę Karola Linettego, emocjonujących zawodów na Stadio Olimpico.

18.01.2020, 20. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Olimpico (Rzym)

S.S. Lazio – U.C. Sampdoria 5:1 (3:0)

7′ Felipe Caicedo

17′ Ciro Immobile – rzut karny

20′ Ciro Immobile

54′ Bartolomeu Jacinto Quissanga – Bastos

65′ Ciro Immobile – rzut karny