Bundesliga: Niespodzianka na Coface Arena

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 31. kolejki niemieckiej Bundesligi doszło do niespodzianki. Broniący się przed spadkiem Hamburger SV pokonał na wyjeździe FCV Mainz 2:1. Gospodarze mecz kończyli w dziesięciu.

Pierwsza bramka dla gościa padła w 37. minucie po samobójczy trafieniu Juliana Baumgartlingera. Kwadrans przed końcem wyrównał Yunus Malli, dla którego była to szósta bramka w sezonie. Trzy minuty przed końcem spotkania bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Serb Gojko Kacar, dla którego było to premierowe trafienie.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu podopieczni Thomasa Tuchela z 37. punktami zajmują dziesiąte miejsce, a HSV z 31 jest czternasty. “Rothosen” dzięki temu zwycięstwu wydostali się ze strefy spadkowej i aktualnie mają jeden punkt przewagi zarówno nad strefą barażową jak i siedemnastym miejscem.

W następnej kolejce Mainz zagra na wyjeździe ze Stuttgartem, a HSV podejmować będzie Werder.

03.05.2015, godz. 15:30 FCV Mainz – Hamburger SV 1:2 (0:1)
Gol 0:1 – 37′ Julian Baumgartlinger (samobój)
Gol 1:1 – 76′ Yunus Malli
Gol1:2 – 87′ Gojko Kacar