chelseafc.com

Chelsea mistrzem Anglii 2014/2015! W derbach Londynu “The Blues” pokonali Crystal Palace 1:0 i na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie piąty w historii tytuł.

Początek spotkania był dość wyrównany. Chelsea dłużej utrzymywała się przy piłce, ale brakowało dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Podopieczni Jose Mourinho musieli uważać także na kontry rywali, gdyż te, choć nie było ich dużo, były bardzo groźne. Najlepszą okazję miał w 29. minucie James Puncheon, którego strzał w polu karnym zablokował John Terry.
W 44. minucie sprawy w swoje ręce wziął najlepszy gracz Premier League obecnego sezonu Eden Hazard. Belg wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Jamesa McArthura. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany. Jego strzał z jedenastu metrów obronił wprawdzie Julian Speroni, ale wobec dobitki był już bezradny. Do przerwy Chelsea prowadziła 1:0.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Chelsea kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Okazji do zdobycia gola pod obiema bramkami było jednak jak na lekarstwo. Jednobramkowe prowadzenie “The Blues” utrzymało się do ostatniego gwizdka sędziego i kwestia mistrzostwa Anglii w sezonie 2014/2015 została rozstrzygnięta.

Chelsea FC – Crystal Palace 1:0 (1:0)
1:0 – 45′ – Eden Hazard