Bundesliga: Firmino zapewnił wygraną Hoffenheim!

W pierwszym, niezwykle emocjonującym spotkaniu 15 kolejki Bundesligi Hoffenheim pokonał Eintracht Frankfurt 3:2.

Obie drużyny zacięcie walczyły o komplet punktów i wymieniały cios za cios. Pierwszą krew przelali gospodarze, bowiem to oni w 43 minucie za sprawą Vollanda objęli prowadzenie 1:0. Goście z Frankfurtu zdołali wyrównać w drugiej połowie. Bramkę na 1:1 zdobył Aigner. Kilka minut później Hoffenheim znów wyszło na prowadzenie, tym razem piłkę do siatki rywali wpakował Szalai. Zespół Eintrachtu nie dał tak łatwo za wygraną i Seferović doprowadził do wyniku 2:2. Kiedy wydawało się że spotkanie zakończy się remisem do akcji wkroczył Roberto Firmino i zdobył zwycięską bramkę dla Hoffenheim. Ostatecznie Hoffenheim wygrało na inauguracje kolejki z Eintrachtem Frankfurt 3:2.

Hoffenheim – Eintracht Frankfurt (3:2) – 12.12.2014 (20:30)
Gol 43′ K.Volland (1:0)
Gol 58′ S.Aigner (1:1)
Gol 65′ A.Szalai (2:1)
Gol 77′ H.Seferović (2:2)
Gol 87′ R.Firmino (3:2)