Bundesliga: Bayern traci punkty, 438 – cyfra Lewandowskiego

flickr.com

Bayern Monachium stracił pierwsze punkty w Bundeslidze, a Robert Lewandowski ma nową cyfrę – 438.

Sześć kolejek czekaliśmy na pierwszy remis mistrza Niemiec w sezonie 2016/2017. Bayern zremisował przed własną publicznością z FC Kolen 1:1. W barwach gospodarzy cały mecz zagrał Robert Lewandowski, a w ekipie gości Paweł Olkowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Król strzelców w dzisiejszym meczu oddał pięć strzałów, wygrał sześć z ośmiu pojedynków i przebiegł dziesięć kilometrów. Dla kapitana reprezentacji Polski był to czwarty mecz z rzędu bez strzelonej bramki. Lewy nie strzelił gola od 438 minut.

W innym “polskim meczu” Eugen Polański wszedł na ostatnie 20. minut. W tym czasie wygrał dwa z trzech pojedynków oraz przebiegł 3,30 kilometra.

1.10.2016, godz. 15:30 Bayern Monachium – FC Kolen 1:1 (1:0)
Joshua Kimmich 40′ – Anthony Modeste 63′

1.10.2016, godz. 15:30 Ingolstadt – Hoffenheim 1:2 (0:2)
Lukas Hinterseer 95′ (rzut karny) – Sandro Wagner 11′, Kerem Demirbay 35′

1.10.2016, godz. 15:30 Darmstadt – Werder 2:2 (1:0)
Antonio-Mirko Colak 19′ (rzut karny), 73′ – Lamine Ludovic Sane 51′, Antonio-Mirko Colak 73′

1.10.2016, godz. 15:30 Freiburg – Frankfurt 1:0 (1:0)