Chelsea wraca na zwycięską ścieżkę

Guardian

Chelsea pokonała na wyjeździe Hull City 2:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo w lidze od ponad miesiąca.

“The Blues” nawet pomimo słabszej formy w ostatnim czasie i porażek z Arsenalem i Liverpoolem, byli zdecydowanymi faworytami starcia z Hull City. Pomimo jednak wyraźnej przewagi na placu gry, wynik na tablicy świetlnej nie zmieniał się w przeciągu pierwszej połowy. Zawodnicy schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie, co gospodarze mogli uznawać za sukces. Presja jednak ciążyła na podopiecznych Antonio Conte, którzy nie mogli znów zawieść. Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do Chelsea, z tą różnicą jednak, że tym razem udało się trafiać do bramki przeciwnika. W przeciągu sześciu minut, Londyńczycy zapewnili sobie komplet punktów, dzięki bramce Williana w 61′ i Costy w 67′ minucie meczu. Chelsea ostatni mecz w lidze wygrała pod koniec sierpnia. W październiku, w trzech meczach zdobyli jeden punkt, a teraz wracają na zwycięską ścieżkę, otwierając tym samym w bardzo dobrych nastrojach październik. Gospodarze w tak dobrych nastrojach po tym spotkaniu być nie mogą, Wliczając ten mecz, Hull w ostatnich pięciu starciach, zdobyło tylko jeden punkt. Na ten moment są oni na 15 miejscu i tylko dzięki dobremu startowi w lidze, zawdzięczają fakt, iż nie są obecnie w strefie spadkowej. Po 7. kolejce mają na swoim koncie siedem “oczek”

Hull: Marshall – Mayler, Livermore, Davies, Robertson – Snodgrass, Henriksen (72′ Hernandez), Clucas (81′ Huddlestone), Mason, Diomande (63′ Maloney) – Mbokani

Chelsea: Courtois – Cahill, Luiz, Azpilicueta – Alonso, Kante, Matić, Moses (85′ Pedro) – Hazard (81′ Oscar), Costa, Willian (89′ Chalobah)

Hull – Chelsea 0:2 (0:0)

61′ Willian, 67′ D. Costa