Bundesliga: Bayern gromi, Lewy strzela

Kamil Chmielewski

W hicie 15.kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał na SGL-Arenie rewelację rozgrywek Augsburg 4:0. Na listę listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski.

Wszystkie bramki padły w drugiej części gry. W 58.minucie wynik spotkania otworzył Benatia Mehdi. Dla reprezentanta Maroka była to pierwsza bramka w sezonie. Minutę później na 2:0 podwyższył Arjen Robben. W 68. minucie gola strzelił Robert Lewandowski. Dla reprezentanta Polski, który rozegrał całe spotkanie było to siódme trafienie. Wynik spotkania na 4:0 w 71. minucie ustalił Arjen Robben. 73-krotny reprezentant Holandii ma o jedną bramkę więcej od Roberta i to on jest najskuteczniejszym strzelcem w drużynie Josepa Guardioli.

13.12.2014, godz. 15:30 FC AUGSBURG – BAYERN MONACHIUM 0:4 (0:0)