

BPL: Ważne zwycięstwo Chelsea!
To był dobry dzień dla kibiców londyńskiego klubu. Do nie dawna Chelsea dzieliła fotel lidera z Manchesterem City. Zmieniło się to dzisiaj gdy The Blues pokonali "Sroki" 2:0, a City zremisowało z Evertonem 1:1.
Pierwsza połowa, krótko mówiąc nie rzuciła nas na kolana. Zawodnikom z Londynu szło jak po gruzie, a i piłkarze z Newcastle nie grzeszyli skutecznością. Można śmiało powiedzieć, że pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Tuż przed przerwą gospodarze się przełamali i po dograniu Ivanovica piłkę w bramce umieścił Oscar.
Druga połowa to pokaz Chelsea kompletnie odmienionej, nastawionej na atak i zdominowanie rywala. Częste akcje pod bramką Krula przyniosły efekt w postaci gola w 59 minucie. Doskonała wymienność podań między graczami z Londynu zakończyła się zdobyciem 15 gola w lidze przez Diego Costę. Reprezentant Hiszpanii dzięki tej bramce stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców wyprzedzając Sergio Aguero z Manchesteru City. Chelsea po tym golu do końca meczu kontrolowała grę i nie pozwoliła na wiele przyjezdnym.
Spotkanie zakończyło się wygraną Chelsea 2:0 i tym samym The Blues sami "siedzą" na fotelu lidera wyprzedzając The Citizens o 2 punkty.
Chelsea FC - Newcastle United 2:0 (1:0)
1:0 Oscar 43'
2:0 Costa 59'
-
AktualnościAnglia wciąż czeka na triumf w mundialu. 60 lat od jedynego mistrzostwa świata














Michał Bosak / 17 lipca 2026, 12:08
-


AktualnościLionel Messi z historycznym osiągnięciem. Tego nie dokonał nikt od czasów Pelégo














Michał Bosak / 17 lipca 2026, 11:29
-


AktualnościKrytyka Thomasa Tuchela po porażce Anglii z Argentyną. Rooney: „Byliśmy zbyt bierni”














Michał Bosak / 16 lipca 2026, 16:20
-


AktualnościFIFA odpiera zarzuty Deschampsa po porażce Francji 0:2 z Hiszpanią














Michał Bosak / 16 lipca 2026, 15:38
-

AktualnościHistoryczny finał Mundialu 2026: Hiszpania zmierzy się z Argentyną w Nowym Jorku














Michał Bosak / 16 lipca 2026, 15:07
-

AktualnościJude Bellingham uderzył Valentína Barco po porażce Anglii z Argentyną 2:1 w półfinale mundialu














Michał Bosak / 16 lipca 2026, 14:36





































