BPL: Ważne zwycięstwo Chelsea!

To był dobry dzień dla kibiców londyńskiego klubu. Do nie dawna Chelsea dzieliła fotel lidera z Manchesterem City. Zmieniło się to dzisiaj gdy The Blues pokonali “Sroki” 2:0, a City zremisowało z Evertonem 1:1.

Pierwsza połowa, krótko mówiąc nie rzuciła nas na kolana. Zawodnikom z Londynu szło jak po gruzie, a i piłkarze z Newcastle nie grzeszyli skutecznością. Można śmiało powiedzieć, że pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Tuż przed przerwą gospodarze się przełamali i po dograniu Ivanovica piłkę w bramce umieścił Oscar.

Druga połowa to pokaz Chelsea kompletnie odmienionej, nastawionej na atak i zdominowanie rywala. Częste akcje pod bramką Krula przyniosły efekt w postaci gola w 59 minucie. Doskonała wymienność podań między graczami z Londynu zakończyła się zdobyciem 15 gola w lidze przez Diego Costę. Reprezentant Hiszpanii dzięki tej bramce stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców wyprzedzając Sergio Aguero z Manchesteru City. Chelsea po tym golu do końca meczu kontrolowała grę i nie pozwoliła na wiele przyjezdnym.

Spotkanie zakończyło się wygraną Chelsea 2:0 i tym samym The Blues sami “siedzą” na fotelu lidera wyprzedzając The Citizens o 2 punkty.

Chelsea FC – Newcastle United 2:0 (1:0)