BPL: Bez niespodzianki na Goodison Park

W spotkaniu rozgrywanym na zakończenie 16. kolejki angielskiej Barclays Premier League Everton przerwał złą passę czterech meczów bez zwycięstwa pewnie pokonując QPR 3-1.

Już przed meczem londyńczycy byli skazywani na porażkę po wielu fatalnych występach w roli gości. Nie inaczej było i dziś. Drużyna z Loftus Road rozpoczęła mecz z wielką zaciętością i niezłą grą, jednakże już po 15 minutach w szeregach gości zaczynały pojawiać się problemy, piłkarze QPR zaczęli pudłować na potęgę, a Everton powoli rozpoczynał swój marsz ku zwycięstwu. Już w 22 minucie gospodarze mieli dogodną szansę na objecie prowadzenia, jednakże przyzwoicie grający w tym meczu Junior Hoilett w porę uprzedził McGeady’ego. Trzy minuty później wspaniałą akcję wyprowadzili The Toffees, Coleman pobiegł flanką, który bez namysłu strzelił wprost w obrońcę, piłka padła łupem Mirallasa, który popisał się mocnym strzałem, niestety nad poprzeczką. W 33 minucie zasady zaczęli dyktować gospodarze, Ross Barkley podał do Romelu Lukaku, ten oddał piłkę prostopadłym dograniem, co wspaniale wykorzystał wymieniany wcześniej Barkley, który po podaniu przebiegł z piłką kilka metrów, złożył się do strzału i lewą nogą skierował piłkę do siatki z niezwykłą prędkością, w samo okienko. Było wówczas 1-0, a dominację zespołu z Liverpoolu przypieczętował bramką z rzutu wolnego Kevin Mirallas, który sprzed pola karnego dobrze, mocno strzelił i po mylącym bramkarza QPR rykoszecie obrońcy piłka wpadła do siatki. Tuż przed przerwą mieliśmy już 2-0, a samą dominację The Toffees mógłby potwierdzić fakt, iż to oni przeważali ilością celnych podań i procentowego posiadania piłki. Druga połowa była już mniej ciekawa niż pierwsza, mniej działo się na boisku, a Londyńczycy dawali do zrozumienia, że chcą o coś powalczyć, lecz niestety nie są w stanie. Everton cały początek pierwszej połowy był w posiadaniu piłki, ale mimo to QPR stworzył wówczas jedną, dogodną sytuację z rzutu rożnego, którą zmarnował wykańczający tę akcję – Richard Dunne. W 52′ wszystko stało się już jasne, po złym wybiciu bramkarza i fatalnym zagraniu obrońcy, defensywa QPR wydawała się bezradna i wtedy to McGeady zagrał na głowę Naismitha, który ostatecznie wpakował piłkę głową w górny róg bramki. W tym momencie należałoby przypomnieć, że QPR to drużyna najgorzej radząca sobie na wyjazdach ze wszystkich drużyn BPL. W tym meczu stać ich już było tylko na honorową bramkę w 80′, kiedy to Zamora wykorzystał dośrodkowanie Mutcha, kierując piłkę do siatki po ziemi. Na końcu w szeregach gości panował większy szyk i zgranie, stwarzali sobie wiele okazji, ale nawet to nie dało im chociażby bramki kontaktowej. Everton-QPR 3-1

BRAMKI:
33′ Ross Barkley – Everton
43′ Kevin Mirallas – Everton

53′ Steven Naismith – Everton

80′ Bobby Zamora – QPR