Barcelona powraca na ścieżkę zwycięstw, doskonały mecz Rakiticia

FC Barcelona pokonuje na wyjeździe Granadę 2:1. Zwycięskie bramki dla Dumy Katalonii strzelali Rakitić, Luis Suarez oraz Messi.

Od samego poczatku obie drużyny były mocno asekuracyjne, rzadko atakowały. Co ciekawe, dużej przy piłce byli gospodarze, a nie Barcelona, jak do tego byliśmy przyzwyczajeni. Dopiero w 28′ minucie zaczęło cos się dziać. Xavi mocno uderzył na bramkę gospodarzy, ale bramkarz sparował piłkę nad poprzeczką. To była najlepsza sytuacja dla Dumy Katalonii od początku spotkania.

Na gola nie musieliśmy długo czekać. Wszystko rozpoczęło się od płaskiego dośrodkowania z lewej strony boiska Suareza. Potem źle interweniował defensor Granady i z kilku metrów huknął Rakitić.

Granada podczas pierwszej połowy nie schowała się na własnej połowie, i raz za razem zagrażała bramce Bravo. FC Barcelona po pierwszej połowie wygrywała z Granadą 1:0 po golu Ivana Rakitića.

Druga odłosna gry zaczęła się kapitalnie dla podopiecznych Luisa Enrique. Luis Suarez kieruje futbolówkę do siatki Oiera, otrzymał wspaniałe podanie na wolne pole od Rakiticia i bez problemów pokonuje wychodzącego bramkarza rywali. Było już 2:0 dla Blaugrany.

W 52 minucie sędzie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Fran Rico pewnym strzałem pokonał bramkarza Barcelony. Granada złapała kontakt, ale tego nie wykorzystała.

W 70 minucie do siatki trafił nie kto inny jak Leo Messi. Najpierw Luis Suarez minął wybiegającego z bramki Oiera, a następnie dograł do lepiej ustawionego Argentyńczyka który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do pustej bramki. 1:3.

Tym samym przed niedzielnymi meczami ekip z Madrytu, Blaugrana ma oczko straty do Realu i 6 nad Atletico.

Granada CF – FC Barcelona 1:3 (0:1)
0:1 – Rakitić 25′
0:2 – Luis Suarez 48′
1:2 – Fran Rico (k.) 53′
1:3 – Messi 70′

Granada: Oier – Nyom, Babin, Cala, Foulquier – Iturra, Fran Rico, Robert, Márquez(67′ Rochina), Lass(79′ Candeias) – Córdoba(78′ Success)

FC Barcelona: Bravo – Alves, Bartra, Mathieu(75′ Busquets), Alba – Rakitić, Mascherano, Xavi(65′ Rafinha) -Messi, Suarez(79′ Pedro), Neymar.

Żółte kartki: Marquez (Granada) oraz Suarez, Neymar, Mathieu (FC Barcelona).