Atletico minimalnie lepsze od Bayernu

marca.com

Atletico Madryt pokonało 1:0 (1:0) Bayern Monachium. Mimo jednej bramki, kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Cały mecz rozegrał Robert Lewandowski.

Pierwszą dobrą sytuację mieli gospodarze. Fernando Torres był bliski oddania strzału, jednak do końca pewny w defensywie był Javi Martinez blokując ostatecznie strzał swojego rodaka. Chwilę później Thomas Muller powinien wyprowadzić swoją ekipę na prowadzenie. Dostał fantastyczne podanie z głębi pola, jednak jego wolej z pięciu metrów fantastycznie odbił Jan Oblak.

Później do głosu ponownie doszli miejscowi. Najpierw potężnie z pola karnego uderzył Yannick Ferreira Carrasco, co jednak zdołał obronić Manuel Neuer. Po chwili niemieckiego bramkarza uratował słupek, gdy Fernando Torres świetnie zamykał dośrodkowanie, jednak z dwóch metrów uderzył w słupek.

W 34 minucie Koke wypuścił w bój Torresa, jednak doświadczony Hiszpan miał tego dnia rozregulowany celownik. Jednak już minutę później w podobnej sytuacji znalazł się Carrasco i precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów otworzył wynik spotkania.

Od początku drugiej połowy goście ruszyli aktywniej do ataku, szukając swojej szansy. W jednej z sytuacji David Alaba wparował w pole karne i mocno uderzył, jednak na posterunku był Oblak.

Bliski pokonania ponownie Neuera był Carrasco, jednak jego kąśliwy strzał zdołał ostatecznie odbić niemiecki bramkarz. Kwadrans przed końcem dobrą okazję miał Robert Lewandowski, który dostał świetne dośrodkowanie od Xabiego Alonso, jednak minimalnie chybił.

Kilka minut przed końcem Arturo Vidal mógł pozbawić złudzeń swoją ekipę, gdy kompletnie bezsensownie wbiegł z całym impetem w Filipe Luisa, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Antoine Griezmann, jednak uderzył prosto w poprzeczkę, dając jeszcze nadzieje Bayernowi. Do końca jednak ostatecznie nic się nie zmieniło i to gracze Diego Simeone cieszyli się z cennych trzech punktów.

Atletico Madryt – Bayern Monachium 1:0 (1:0)

Bramka: 35′ Yannick Ferreira Carrasco.

Atletico: Oblak – Juanfran, Godin, Savić, Filipe – Carrasco (72′ Gameiro), Gabi, Saul, Koke – Torres (79′ Gaitan), Griezmann (90′ Partey).

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng (63′ Hummels), Martinez, Alaba – Alonso, Vidal, Thiago (66′ Kimmich) – Muller (59′ Robben), Lewandowski, Ribery.