Armenia lepsza od Czarnogóry

Mecz pomiędzy ostatnią w tabeli grupy E Armenią a jej liderem Czarnogórą zakończył się niespodziewanym zwycięstwem gospodarzy 3:2. Pomimo dwubramkowego prowadzenia gości, nie udało im się odnieść zwycięstwa.

Pierwszą bramkę dla Czarnogóry zdobył w 36. minucie spotkania Damir Kojasević. Chwilę później goście prowadzili już 2:0 za sprawą gola Stevana Joveticia z 38. minuty. Po zmianie stron Armenia rozpoczęła pogoń za wynikiem zdobywając bramkę kontaktową w 50. minucie spotkania, której strzelcem był Artak Grigoryan. Kwadrans przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Varazdat Haroyan a gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie spotkania zdobył Gevorg Ghazaryan.

Taki wynik to świetna wiadomość dla Polaków, którzy w przypadku choćby remisu z Rumunią obejmą prowadzenie w tabeli.

Armenia 3:2 Czarnogóra (0:2)

0:1 36′ Damir Kojasević

0:2 38′ Stevan Jovetić

1:2  50′ Artak Grigoryan

2:2 74′ Varazdat Haroyan

3:2 90+4′ Gevorg Ghazaryan

Armenia: Beglaryan – Voskanyan, Haroyan, Mkoyan, Airapetian – Grigoryan, Malakyan – Ghazaryan, Pizzelli (81′ Hovhannisyan), Mkhitaryan- Koryan (59′ Sarkisov)

Czarnogóra: Bozović –  Marusić, Savić, Basa, Stojković – Vesović (86′ Mugosa), Scekić, Vukcević (63′ Zverotić), Kojasević (74′ Jojović) – Beqiraj, Jovetić