Antonio Di Natale trenerem zespołu z Serie C

źródło: https://igol.pl/

Antonio Di Natale zostanie szkoleniowcem Carrarese Calcio 1908. Jest to zespół, który na co dzień rywalizuje w grupie A trzeciego stopnia rozgrywkowego we Włoszech.

Po sobotniej porażce z Albinoleffe, zespół Carrarese spadł na 15. miejsce w tabeli, czyli ostatnie nad strefą spadkową. Władze klubu zdecydowały zatem, iż zakończą współpracę z dotychczasowym szkoleniowcem – Silvio Baldinim.

Wybór padł na 43-letniego Di Natale, który pomimo, że dopiero zaczyna swoją trenerską karierę, pewne doświadczenie już ma. Dotychczas Włoch pełnił obowiązki trenera w jednym z młodzieżowych zespołów Spezii, z którym pożegnał się na przełomie 2019 i 2020 roku.

O wiele bogatszą karierę Di Natale ma z pewnością jako piłkarz. Przez wielu jest uważany za legendę Serie A. Grając na pozycji napastnika w tej lidze, Di Natale trafiał do siatki przeciwnika aż 209 razy. Pozwala mu to zajmować szóste miejsce w klasyfikacji strzelców wszechczasów najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Osiągnął ten wyczyn reprezentując barwy dwóch klubów – Empoli i Udinese. Chociaż  w większym stopniu na kartach historii zapisał się grając w zespole tych drugich.

Ponadto Di Natale 43 razy występował w barwach kadry narodowej. Udało mi się 11 razy trafić do siatki, a za jego największy sukces z reprezentacją uważa się srebrny medal Mistrzostw Europy w 2012 roku. Zapisał się wtedy na liście strzelców podczas grupowego starcia z Hiszpanią w Gdańsku.

Debiut Di Natale w nowej roli odbędzie się w najbliższą niedzielę, a przeciwnikiem Carrarese będzie 19. w tabeli Lucchese. Pierwszy gwizdek usłyszymy o 20:30.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x