Angielski dziennikarz dla TVP Sport o Kozłowskim: Jest dobrym przykładem w kontekście filozofii klubu

rusg.brussels.

– Ma sześć miesięcy, aby się pokazać w Belgii. Dużo będzie też zależało od tego, jakich pomocników będzie miał do dyspozycji Brighton – mówi o Kacprze Kozłowskim Andy Naylor w “sport.tvp.pl”.

Prezes Pogoni Szczecin w mediach podkreślał, że 6-krotny kadrowicz został wykupiony przez Brighton & Hove za rekordową sumę w historii ekstraklasy. Do czerwca będzie przebywać na wypożyczeniu w liderze Jupiler League – Royale Union Saint-Gilloise.

Wszystko sprowadza się do filozofii klubu, do stylu właściciela, Tony’ego Blooma. On zawsze stara się myśleć krok do przodu. Nie skupia się tylko na teraźniejszości ani nawet na niedalekiej przyszłości, tylko wybiega o wiele dalej – tłumaczy dziennikarz “The Athletic” w rozmowie z “sport.tvp.pl”.

Kozłowski na ostatnich mistrzostwach Europy wpisał się na stałe w historii, bowiem został najmłodszym graczem, który wystąpił na turnieju. – To wiele mówi o jego potencjale. Jest dobrym przykładem w kontekście filozofii, o której przed chwilą wspomniałem. Osiem milionów może początkowo wydawać się dużą kwotą za kogoś, kto ma dopiero osiemnaście lat i nie grał w Anglii, ale w przyszłości może wyjść na to, że to była promocja – dodaje Naylor.

– On musiał udać się na wypożyczenie z powodu regulacji związanych z Brexitem, chodzi o uzyskanie odpowiedniej liczby punktów, które umożliwiają zagranicznym zawodnikom występowanie w Wielkiej Brytanii. Mógłby już teraz wrócić do Brighton, ale radzi sobie dobrze i zostanie w Belgii do końca sezonu. Kozłowski będzie więc czwartym graczem Mew wypożyczonym do tego klubu – komentuje.

Robert Lewandowski: U Paulo Sousy były aspekty, które mi się podobały

źródło: sport.tvp.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.