
Andres Iniesta ma nowy klub. Doświadczony zawodnik zagra u boku dawnych gwiazd FC Barcelony
Andres Iniesta już niebawem zostanie zaprezentowany nowym zawodnikiem Interu Miami. Według najnowszych informacji dziennikarz Aaron Dominguez, Hiszpan osiągnął porozumienie z nowym pracodawcą.
Mówisz Andres Iniesta, myślisz FC Barcelona. W przeszłości 39-latek stanowił o sile "Dumy Katalonii" i był istotnym klockiem układanki Pepa Guardioli. Wystarczy sobie przypomnieć rok 2009. To właśnie wtedy, FC Barcelona pod wodzą Pepa Guardioli miała środek pola, który siał postrach w oczach drużyn przeciwnych. Xavi, Sergio Busquets, Yay Toure oraz Andres Iniesta byli siłą napędową akcji ofensywnych, w których pierwsze skrzypce odgrywał Leo Messi.
Andres Iniesta spędził w Barcelonie 16 lat. Następnie swoją karierę postanowił kontynuować w Japonii, gdzie trafił do Vissel Kobe w 2018 roku. W Kraju Wiśni doświadczony zawodnik spędził pięć lat. Łącznie wystąpił w 134 meczach, zdobywając 26 bramek. Wydawało się, że w lidze japońskiej zakończy swoją profesjonalną karierę. Jego kontrakt z Vissel Kobe wygasł wraz z końcem czerwca.
Jednak w wieku 39 lat, Hiszpan stwierdził, że w dalszym ciągu jest w stanie grać na wysokim poziomie. Według doniesień dziennikarza Aarona Domingueza, Iniesta ma niebawem dołączyć do Interu Miami. Pomocnik osiągnął już porozumienie z zespołem z MLS. W amerykańskim klubie spotka się z dobrymi znajomymi z FC Barcelony, czyli z Leo Messim i Sergio Busquetsem. Jeszcze do niedawna wydawało się, że do pojednania wspomnianych piłkarzy nigdy nie dojdzie.
Principio de acuerdo entre #InterMiamiCF y Andres Iniesta.#Transfers #Mercato https://t.co/DLzRBY0R4L pic.twitter.com/nzjGgqEBxd
— Aaron Domínguez (@Aaronvalden77) July 20, 2023
Szczegóły współpracy nie są znane, niemniej cała sprawa wygląda na przesądzoną.
-
PolecaneDi Maria z sentymentalnym powrotem. To dla niego ostatni klub?
Kamil Gieroba / 30 maja 2025, 9:49
-
BundesligaOficjalnie: Tah w Bayernie Monachium
Kamil Gieroba / 29 maja 2025, 21:36
-
EkstraklasaOficjalnie: Pierwszy letni transfer Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 maja 2025, 21:21
-
AktualnościOficjalnie: Powołania Probierza na czerwcowe mecze kadry!
Wiktor Palmowski / 27 maja 2025, 19:07
-
Kwadrans futboluReal kończy sezon, a Modrić kończy epokę... I KWADRANS FUTBOLU #161
Rafał Makowski / 25 maja 2025, 15:10
-
EkstraklasaLegia Warszawa: Ryoya Morishita z powołaniem do kadry!
Wiktor Palmowski / 24 maja 2025, 10:38