
Ambitne plany Romy. To byłby wielki powrót do Włoch
AS Roma poszukuje szkoleniowca, który ustabilizuje w końcu sytuację w drużynie i wróci do walki o najważniejsze cele.
Claudio Ranieri niedawno objął pierwszy zespół, ale będzie nim kierował maksymalnie do końca sezonu 2024/25. Potem ma wejść do struktur klubu.
W międzyczasie trwają poszukiwania trenera, który w końcu długoterminowo prowadziłby drużynę. Włoskie media już zdążyły połączyć Romę z Massimiliano Allegriego, doskonale znanego z Juventusu. Obecnie jest bezrobotny. To nie jest jedyna opcja.
Druga możliwość brzmi jeszcze ciekawiej, choć na ten moment wydaje się zdecydowanie trudniejsza do zrealizowania. Mowa mianowicie o Carlo Ancelottim. Owszem, obecnie prowadzi Real Madryt. Jednakże coraz częściej media sugerują, iż Włoch zakończy pobyt w stolicy Hiszpanii wraz z końcem obecnego sezonu. Z kolei do "Królewskich" przymierzany od dłuższego czasu jest Xabi Alonso z Bayeru Leverkusen.
Ancelotti zapowiadał, iż po zakończeniu pracy w Madrycie nie przyjmie już ofert z klubów. Ale dla Romy grał w przeszłości w latach 1979-87. Być może zatem 65-latek zmieniłby jednak decyzję, robiąc wyjątek dla Romy.
O tym, jakie zamieszanie było w Rzymie w ostatnich miesiącach najlepiej świadczy fakt, iż Ranieri to już trzeci trener Romy w nawet niecałe pół roku. Kilka miesięcy na stanowisku wytrzymał Daniele De Rossi, a potem na krótko zatrudniono Ivana Juricia.
AS Roma w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Como. Rzymianie ostatnio wreszcie przerwali passę porażek, radząc sobie z Lecce. A w środku tygodnia rozprawili się z Bragą w Lidze Europy.
Źródło: Corriere dello Sport
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40
-
Kwadrans futboluBarcelona robi remontade i pokazuje Realowi jak grać w piłkę I KWADRANS FUTBOLU #157
Rafał Makowski / 20 kwietnia 2025, 15:05
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Lechia w doliczonym czasie zdobywa arcyważne trzy punkty (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 12:30
-
Kwadrans futboluJak Barcelona nie może to Szczęsny pomoże! KWADRANS FUTBOLU #156
Rafał Makowski / 13 kwietnia 2025, 14:44
-
1 Liga PolskaKontrowersja w meczu Warta Poznań-Górnik Łęczna. Trener grzmi. "To jest nielogiczne i nieprawdziwe"
Karolina Kurek / 12 kwietnia 2025, 9:21
-
La LigaCarlo Ancelotti na wylocie z Realu Madryt? Zadecydować może Liga Mistrzów
Victoria Gierula / 11 kwietnia 2025, 16:10