Al-Khelaifi wyśmiewa Tebasa! Prezes PSG po oskarżeniach La Ligi

Soccer Football - Ligue 1 - Paris St Germain v Metz - Parc des Princes, Paris, France - May 21, 2022 Paris St Germain's Kylian Mbappe poses for a photo with Paris St Germain president Nasser Al-Khelaifi after signing a new contract REUTERS/Christian Hartmann


Potwierdziły się najczarniejsze sny kibiców Realu. Kylian Mbappe wybrał PSG z ogromną pensją i większym pogłosem w zarządzie. Zaoferowano mu praktycznie stanowisko kierownicze. Wszystko to sprawiło, że La Liga złożyła skargę na PSG.

Według Javiera Tebas (Prezesa La Ligi) działania PSG nie są zgodne z regulaminem. Zgłosili prawdopodobnie za złamanie zasad Finansowego Fair Play. Wzbudziło to podobne kontrowersje co samo zakontraktowanie Kyliana Mbappe. La Liga teoretycznie nie powinna się wcinać w sprawy klubów. Wygląda na to, że bronią Realu Madryt.

Nasser Al-Khelalifi, prezydent PSG odniósł się do słów Tebasa podczas konferencji z Mbappe.

– Javier Tebas? Boi się być może, że Ligue 1 stanie się lepsza od ligi hiszpańskiej, która nie jest już taka jak trzy, cztery lata temu. My skupiamy się na naszym klubie, naszej lidze, naszym najlepszym zawodniku na świecie. Nie słucham reszty. Mogę też zapowiedzieć, że podpisanie Kyliana nie jest końcem naszych działań. Obiecałem, że po nim pojawią się nowe ruchy i tak będzie.

Wszystko to wygląda dosyć zabawnie. Samo zgłoszenie prawdopodobnie zostanie odrzucone, a Nasser Al-Khelaifi trochę zapędził się ze stwierdzeniem, iż Ligue 1 stanie się ważniejsza na mapie Europy od ligi hiszpańskiej. Cała ta sprawa zapisze się w annałach historii jako wielki skandal. Czekamy na rozwój sytuacji. Ponoć Real zamknął drzwi dla Mbappe, nigdy już nie ma przejść do Realu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.