Już niebawem dwóch nowych zawodników dołączy do Legii Warszawa

Legia

zdjęcie: https://twitter.com/LegiaWarszawa


Polskie media zgodnie podają, że Pedro Tiba i Blaz Kramer są bliscy dołączenia do Legii Warszawa, o czym w przeszłości informowaliśmy także my.

Już tylko nieprzewidziane przeciwności losu mogą zastopować przenosiny dwóch graczy na Łazienkowską 3. W pierwszej kolejności do drużyny dołączą Pedro Tiba oraz Blaz Kramer. Zawodnicy mają być tylko pierwszymi wzmocnieniami ekipy z Warszawy przed nowym sezonem.

Pomimo tego, że obaj zawodnicy pochodzą z innych środowisk i grają na zupełnie innych pozycjach, to łączą ich pewne punkty wspólne. Przede wszystkim ubiegłego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Tiba przegrał rywalizację o wyjściową jedenastkę i po trzynastej kolejce Ekstraklasy mógł już regularnie liczyć tylko na wejścia z ławki rezerwowych. Przełożyło się to też na mizerną liczbę 1213 minut w dwudziestu pięciu spotkaniach. Słoweński napastnik również nie grał w poprzednim sezonie regularnie. Jego problemem nie była rywalizacja, ale dotkliwa kontuzja, po której nie odzyskał pełni formy. 25-latek podobnie jak swój przyszły klubowy kolega pełnił często rolę zmiennika.

Innym punktem wspólnym jest to, że Słoweniec i Portugalczyk do Legii przyjdą za darmo. Piłkarze nie zdecydowali się na przedłużenie swoich umów z byłymi klubami, a to oznaczało, że z końcem sezonu 2021/2022 stali się wolnymi zawodnikami. Stołeczny klub nie zapłaci za nich ani grosza, lecz pewnie będzie musiał się liczyć z premią za podpis dla gracza oraz jego agenta.

Według informacji Sebastiana Staszewskiego z Interii Sport oraz portalu “Legia.Net”, obaj piłkarze mają przejść dziś badania medyczne przed przejściem do Legii Warszawa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.