Ajax wygrywa mecz na szczycie Eredivisie! Kontuzja Milika

Ajax Amsterdam wygrał w meczu na szczycie Eredivisie z PSV Eindhoven 1:3. Był to mecz 25. kolejki holenderskiej ekstraklasy, w którym zmierzyły się drużyny z dwóch czołowych miejsc w tabeli. Bramki dla Ajaxu strzelali Kishna, Schöne i El-Ghazi. PSV odpowiedziało trafieniem De Jonga.

Gospodarze przeważali przez całe spotkanie. Główną przeszkodą PSV do zwycięstwa była jednak skuteczność. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Pierwszą dogodną okazję mieli gospodarze, jednak strzał głową Wijnalduma obronił dobrze ustawiony Jasper Cillessen. Ajax także miał swoje okazje: strzał Milika obok słupka po rzucie wolnym. W 29. minucie spotkania doczekaliśmy się gola. Prawą stroną boiska pomknął El-Ghazi, dośrodkował prosto na nogę Kishny, który uprzedzając obrońcę, wpakował piłkę do siatki.

W drugiej części spotkania rosła przewaga PSV. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, wymieniali kombinacyjne podania i mieli swoje bramkowe okazje. W 54. minucie gry świetnie uderzył Adam Maher, ale jego uderzenie obronił dobrze dysponowany Cillessen. Dwie minuty później gra została wstrzymana przez leżącego na murawie Arkadiusza Milika. Polak został zmieniony przez Lase Schöne. Schodząc z boiska trzymał się za mięsień uda. Ajax w drugiej połowie grał zrywami. W 77 minucie gry strzał z ponad 30 metrów, z rzutu wolnego oddał Schöne, ale piłka odbiła się od poprzeczki bramki Zoeta.  Chwilę później PSV dopięło swego i po świetnym dośrodkowaniu Willemsa (11 asysta w sezonie) głową trafił de Jong. Radość z remisu nie trwała jednak długo. Bramkę na 1:2 strzelił Schöne, który oddał świetny strzał z rzutu wolnego. Jak pokazały powtórki piłka po drodze odbiła się jeszcze od zawodnika stojącego w murze, co zmyliło bramkarza PSV. Gospodarze uporczywie atakowali, lecz to Ajax strzelał bramki. W 91. minucie El-Ghazi zwiódł obrońcę i oddał podkręcony strzał prawą nogą. Piłka trafiła prosto w okienko bramki Zoeta. Ajax Amsterdam wygrał na wyjeździ z liderem Eredivisie 1:3.

Mimo zwycięstwa Ajax nadal ma dużą stratę do lidera z Eindhoven. Drużyna z Amsterdamu zajmuje 2. pozycję w tabeli z 53 oczkami na koncie. Do drużyny PSV tracą 11 punktów.

1.03.2015, godz. 16:45, PSV Eindhoven – Ajax Amsterdam 1:3(0:1)
Gol 0:1 – 29′ Kishna
Gol 1:1 –  77′ De Jong
Gol 1:2 – 83′ Schöne
Gol 1:3 – 91′ El-Ghazi