AFC ukarała Koreę Północną za stratę kuriozalnej bramki

Azjatycka federacja piłkarska ukarała związek futbolowy Korei Północnej, trenera kadry U-16 oraz jej bramkarza za okrycie hańbą meczu przeciwko Uzbekistanowi U-16. W trakcie starcia obu zespołów, podczas ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw AFC , padł kuriozalny gol strzelony przez uzbeckiego bramkarza.

AFC uznała, iż poniższy gol Jasurbeka Umrzakova niekoniecznie był dziełem przypadku. Działacze stwierdzili, że w zdobyciu tej bramki wydatnie pomógł bramkarz Korei Północnej U-16, za którego działaniami stał trener kadry.

Kontynentalna federacja postanowiła więc wydatnie ukarać obu wyżej wymienionych panów z półwyspu oraz ich pracodawcę. Koreański związek ma do zapłacenia dwadzieścia tysięcy dolarów, a pod znakiem zapytania stoi udział jej kadry do lat 19 w Mistrzostwach Azji U-19, które odbędą się za 2 lata. Ta druga kara została zawieszona na okres próby jednego roku.

Bramkarz z Korei Północnej, Jang Paek Ho przez 12 najbliższych miesięcy nie stanie między słupkami w żadnym profesjonalnym meczu, a do tego jego portfel uszczupli się o tysiąc dolarów. Trener, Yung Jong Su również został zawieszony na rok, ale musi zapłacić pięć razy tyle. Kary dla obu panów są równoznaczne z tym, że żaden z nich nie będzie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata do lat 17, które w przyszłym roku odbędą się w Indiach.

Ponadto AFC ostrzegła Koreę, że jeśli podobna sytuacja powtórzy się w eliminacjach do Mistrzostw Azji U-19 to walczący w nich zespół narodowy, zostanie natychmiastowo zdyskwalifikowany.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *