Adam Nawałka: Cezary Kulesza poinformował mnie, że postawił na innego trenera

Kamil Chmielewski

Cezary Kulesza poinformował mnie dziś (niedziela przyp. red.), że postawił na innego trenera – mówi Adam Nawałka na łamach serwisu “meczyki.pl”.

Cezary Kulesza potrzebował miesiąca, by znaleźć odpowiedniego trenera, który poprowadzi biało-czerwonych w barażu z Rosją (24 marca) o MŚ w Katarze. Zostanie nim Czesław Michniewicz, choć nie brakuje krytycznych głosów z powodu jego przeszłości związanej z korupcją w polskim futbolu.

Prezes PZPN był w kontakcie z Adamem Nawałką, któremu przedstawił warunki umowy. Kulesza jednak rozmyślił się w ostatnim momencie. – Prezes do mnie zadzwonił i poinformował, że wybrał innego kandydata. Podziękował i wyraził nadzieję, że będę wspierał reprezentację Polski. Nie może być inaczej, bo zawsze kibicowałem i będę kibicował naszej kadrze – stwierdził 64-latek w wywiadzie z Tomaszem Włodarczykiem z portalu “meczyki.pl”.

– Powiem tylko, że nie ma z mojej strony rozczarowania. Mam co robić w życiu, a chciałem się podjąć tego trudnego zadania tylko ze względu na reprezentację, której się nigdy nie odmawia – dodał.

– Umowa trafiła do prawników. Była procedowana przez nich i została wysłana do PZPN w piątek. Od tego momentu do dziś nie miałem już kontaktu z prezesem, ale powtarzam – nie czułem się selekcjonerem, bo wiem jak działa ten biznes. Nie ma podpisu, nie ma niczego pewnego. I ostatecznie faktycznie nie było. Prezes zadzwonił w niedzielę i tłumaczył, że zarząd nie zaakceptował sytuacji, w której dostanę roczną umowę – wyjaśnił.

Przypomnijmy, iż konferencja Cezarego Kuleszy z nowym selekcjonerem rozpocznie się o godzinie 13:30 na PGE Narodowym.


Dejan Kulusevski na testach medycznych w Tottenhamie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x