7.kolejka Ligue 1 już za nami

PSG wraca na ścieżkę zwycięstw i pokonało na własnym stadionie Guingamp 3:0. Saint- Etienne i Lorient znów wygrało. Lyon rośnie w siłę. Prawdziwa strzelanina goli w Nicei, gospodarze pokonali Żyrondystów 6:1.

Na początek siódmej serii Ligie 1 Angers zremisowało z Reims. Obie ekipy plasują się na początku tabeli. Przez całe 90 minut obie drużyny robiły wrażanie jakby najważniejszym było nie stracić bramki i pewnie stąd wynik 0:0. Tego samego dnia mogliśmy oglądać starcie PSG z Guingamp. Po dwóch remisach mistrz wrócił na ścieżkę zwycięstw i wygrał na własnym stadionie 3:0.  Po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Zlatan Ibrahimović.

Angers SCO – Stade de Reims 0:0

Paris Saint-Germain – EA Guingamp 3:0
1:0 Pastore 18′
2:0 Di Maria 77′
3:0 Ibrahimović 83′

Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze Saint-Etinne wygrywając na wyjeździe z beniaminkiem Troyes 0:1. Na nieszczęście gospodarzy jedyną bramkę w meczu strzelił do własnej bramki Ayesse w 13 minucie. Zwycięstwo na własnym stadionie zanotowało Lorient, pokonując Caen 2:0. Remisem zakończył się natomiast wynik w meczu Ajaccio – Stade Rennais 1:1. Nice pokonało na własnym stadionie Bordeaux 6:1. Piłkarze gospodarzy najwyraźniej próbowali wziąć przykład z Lewandowskiego, jednak do sześciu goli było potrzebnych ich, aż pięciu. Jedynie Hatem Ben Arfa wpisał się na listę strzelców dwa razy. Piłkarze Olympique Lyon wywalczyli trzy punkty w meczu 7. kolejki francuskiej ekstraklasy, pokonując Bastię na własnym stadionie 2:0. Na listę strzelców w 18 minucie otwierając wynik, wpisał się Kyatengwa. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Tolisso, zapewniając gospodarzom trzy cenne punkty. Mecz Toulouse z Marsylią kończył środowe zmagania w Ligue 1. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

1:1 Batshuayi 90′

Na zakończenie siódmej serii spotkań Montpellier podejmowało na własnym stadionie Monaco. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy do szatni schodzili prowadząc 2:0. Zmianę przyniosła druga część spotkania. To ekipa z Księstwa zaczęła strzelać. Bramkę kontaktową w 56  minucie zdobył Coentrao. Wyrównującą w 89 minucie zdobył Traore. Zwycięstwo goście wywalczyli w końcówce spotkania, kiedy to  gola  z karnego strzelił Fabinho.

Montpellier – Monaco 2:3