Legia rozbiła Lechię i awansowała do 1/4 Pucharu Polski

Legia awansowała do 1/4 Pucharu Polski, po tym jak pokonała na własnym stadionie Lechię Gdańsk 4:1. To już druga z rzędu wysoka wygrana Wojskowych.

Pierwsze minuty spotkania były nudne i gra toczyła się na środku boiska. Jeśli nawet, któraś ze stron przebiła się na połowę przeciwnika, nie była w stanie stworzyć większego zagrożenia. Niezłą okazję do zdobycia bramki miała Lechia w 20 minucie, ale strzał Borysiuka z wolnego zatrzymał się na murze Wojskowych. W 24 minucie przyszła w końcu sytuacja dla gospodarzy, która zakończyła się zdobyciem gola przez Prijovića. Po zdobyciu bramki przez Legię, gra trochę się ożywiła, atakowały obydwie ze stron. Lechia miała kilka serii rzutów rożnych, które nie przyniosły jednak żadnych efektów. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Legii 1:0.

legionisci.com

Po zmianie stron gra była dużo żywsza niż na początku, już w 48 minucie mocno na bramkę Kuciaka uderzył Krasić, a dwie minuty później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Nikolić. Po kilku próbach pokonania bramkarza gospodarzy, przyszła kolejna odpowiedź Legii. Tym razem Nemaja Nikolić zrekompensował się za niewykorzystanie sytuacji z 50 minuty i dobił piłkę po strzale Brzyskiego z rzutu wolnego. Chorwat zdobył tym samym 12 gola w sezonie. W 75 minucie wynik na 3:0 dla Legii podwyższył Igor Lewczuk po świetnym strzale głową, kolejną asystę zaliczył natomiast Tomasz Brzyski. Minutę później bramkę zdobyli goście, którzy wykorzystali zamieszanie po zdobyciu gola przez Lewczuka. Dla Lechii strzelił Michał Mak. W 85 minucie przyszła kolejna sytuacja Legii, Prijović po raz drugi umieścił piłkę w bramce gości i podwyższył prowadzenie Wojskowych na 4:1. Tym razem asystę zaliczył Michał Kucharczyk, który wyłożył piłkę koledze z klubu jak na tacy. Do końca spotkania nie zobaczyliśmy już więcej goli. W 1/4 Pucharu Polski Legia Warszawa zmierzy się z Chojnicznką Chojnice.

Legia Warszawa (Prijović 24′ 85′ Nikolić 62′ Lewczuk 75′) – Lechia Gdańsk (Mak 76′) 4:1

Legia: Kuciak – Bereszyński(Broź 78′), Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Guilherme, Furman(Makowski 60′), Vranjes, Kucharczyk – Prijović, Nikolić(Saganowski(76′).

Rezerwowi: Malarz, Pazdan, Broź, Makowski, Trickovski, Saganowski, Piech.
Lechia: Marić – Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Marković – Makuszewski, Borysiuk, Łukasik(Mila 79′), Nazario(Buksa 67′), Peszko – Krasić.

Rezerwowi: Budziłek, Kovacević, Mila, Mak, Buksa, Maloca, Stolarski.