Benjamin Verbić z wzruszającym wpisem. “Dziękuję Polakom”

Verbić

Benjamin Verbić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Benjamin Verbić wraz z Tomaszem Kędziorą dotarli już do Polski. Słoweński piłkarz dodał poruszający wpis na Instagramie w którym dziękuje Polakom.

Tomasz Kędziora i Benjamin Verbić z rodzinami w końcu dotarli do Polski. Zawodnicy i ich bliscy są już bezpieczni. Słoweniec postanowił dodać wpis na Instagrama w którym podziękował między innymi premierowi Morawieckiemu czy Polakom. Piłkarz jest wzruszony pomocą jaką otrzymał.

– 24 lutego, około piątej rano, wszystkich nas obudziły wybuchy i niepokojący dźwięk syren, na Ukrainie wybuchła wojna. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy naruszone zostały główne zasady demokracji, kiedy w spokojnym życiu Ukrainy miały miejsce tak straszne wydarzenia, a teraz cały świat patrzy na to, co się dzieje, kiedy niebo nad głową nie jest już spokojne, a nad głowami latają myśliwce wojskowe, są wybuchy, strzelaniny, miasta są bombardowane, kiedy ludzie żyją w strachu i spędzają noce w bunkrach, zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę się liczy, kto troszczy się i dba o twoje życie.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy dzwonili, którzy martwili się o mnie i moją rodzinę, ale szczególnie dziękuję mojemu koledze z drużyny i przyjacielowi Tomaszowi Kędziorze, Premierowi Polski Mateuszowi Morawieckiemu oraz Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, który pomógł zarówno mi, jak i mojej rodzinie, Mój mały synek wreszcie jest bezpieczny. Serce boli mnie za wszystkich, którzy są teraz na Ukrainie, za moich przyjaciół, za kolegów z drużyny, za wszystkich, którzy poszli na front i każdego dnia stawiali czoła śmierci, walcząc z wrogiem i broniąc swojej ziemi. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że jak najszybciej zapanuje pokój.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.