Za nami 12. kolejka Ligue 1. W najbardziej oczekiwanym meczu przez polskich kibiców, Rennes Kamila Grosickiego uległo Paris Saint Germain 1:0. Rewelacyjny beniaminek Angers zatrzymany przez AS Monaco. Lyon awansował na drugą pozycję w tabeli, po zwycięstwie w najsłabszym meczu kolejki. Siódme zwycięstwo w sezonie zaliczyło Saint-Etienne.

Klub Grosickiego nie podołał Mistrzowi

Na ten mecz czekało wielu kibiców w Polsce. Mimo, że Ligue 1 nie jest najbardziej popularną ligą w kraju, to w pierwszym meczu 12. kolejki, Rennes Kamila Grosickiego podejmowała Paris Saint Germain. Klub Polaka przegrał z Mistrzem 0:1, a pomocnik reprezentacji Polski na boisku pojawił się dopiero w 67 minucie.

Kamil Grosicki miał pojawić się w wyjściowej jedenastce, niestety mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Spotkanie, które zapowiadane było jako hit kolejki nie porywało. Od pierwszych minut spotkanie zdominowali Paryżanie. Gospodarze skupili się jedynie na wyczekiwaniu na kontrę. W pierwszej części spotkania nie zobaczyliśmy bramek.

Po zmianie połów piłkarze PSG trochę przysiedli, jednak nadal to oni dyktowali warunki. Efektem był gol zdobyty przez Angela Di Marię w 75 minucie spotkania. Dziewięć minut wcześniej na boisku pojawił się Grosicki, jednak nie udało mu się pomóc drużynie i mecz zakończył się jednobramkową wygraną gości.

Siódma wygrana Saint-Etienne

W sobotę ekipa Zielonych odniosła siódme zwycięstwo w sezonie. Tym razem pokonanym rywalem Saint-Etienne było Reims. Gospodarze od początku meczu zaznaczyli swoją przewagę nad rywalami. Jednak aby to potwierdzić bramkami pierwsze 45 minut okazało się  za mało.

W drugiej połowie zaczęła się jednostronna strzelanina. Pierwszą bramkę piłkarze Saint-Etienne zdobyli siedem minut po zmianie stron. Wyrok wykonał Beric. Pięć minut później gospodarze zdobyli kolejnego gola, tym razem po samobójczym strzale Oniangue . Ostatecznie w 83 minucie wynik ustalił Eysseric.

Po dwunastu kolejkach Zieloni zajmują czwarte miejsce.

Lyon na drugim miejscu, Angers spada na trzecie

Lyon awansował na drugą pozycję w lidze, po żenującym meczu z ostatnim w tabeli beniaminkiem Troyes. Wicemistrz Francji grał słabo, a jedyną bramkę zdobył po rzucie karnym w 78 minucie, którego wykonał Beauvue. Cóż o meczu można powiedzieć, słaby i nieciekawy.  Jednak na słabe Troyes to wystarczyło.

Fenomenalny beniaminek, Angers spadł na trzecią pozycję, po tym jak zostało pokonane przez AS Monaco. Wprawdzie w meczu mieliśmy okazję oglądać tylko jedną bramkę, jednak bez wątpienia było to jedno z najciekawszych spotkań dwunastej serii spotkań Ligue 1. Angers przegrało pierwszy mecz od sześciu kolejek. Zwycięskiego gola zdobył Mario Pasalić. Klub z Księstwa zajmuje obecnie szóstą pozycję w tabeli.