blank
Udostępnij:

1. Bundesliga: Spotkanie w Monachium na szczycie nie zawiodło, Bawarczycy zremisowali z Bayerem Leverkusen

Harry Kane, Leon Goretzka, Alejandro Grimaldo i Exequiel Palacios zdobyli bramki w hicie 4. kolejki 1. Bundesligi. Bayern Monachium zremisował z Bayerem Leverkusen (2:2) na Allianz Arenie.

Bawarczycy stanęli przed najważniejszym sprawdzianem w lidze. Podejmowali niepokonany zespół z Leverkusen. Ostatnim razem, gdy te dwie drużyny grały ze sobą zwolniono Juliana Nagelsmanna. Do pełni sił doszedł Joshua Kimmich po kontuzji uda, a Jamal Musiala rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

- Xabi Alonso miał znakomitą szkołę jako zawodnik, występując w Realu Madryt, Liverpoolu i Bayernie. Posiada specjalistyczną wiedzę, zdobywa punkty swoim wrodzonym autorytetem, a dzięki swoim sukcesom jest osobą godną szacunku. Jest także dobrym facetem i jest dobrze przyjęty - zauważa Michael Ballack.

Już w siódmej minucie, Harry Kane strzelił swojego czwartego gola dla Bayernu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 25. minucie fenomenalnie do siatki Svena Ulreicha trafił Alejandro Grimaldo, bezpośrednio z rzutu wolnego. W 57. minucie Lukas Hradecky doskonale interweniował, kiedy sam na sam wyszedł Harry Kane i Anglik nie mógł uwierzyć, że piłka nie znalazła się w siatce.

O wielkim pechu mógł powiedzieć Florian Wirtz, gdy w 78. minucie piłka po jego strzale odbiła się od słupka.  W 86. minucie Mathys Tel przedryblował rywali i wyłożył futbolówkę do Leona Goretzki, któremu nie pozostało nic innego, by umieścić ją bramce gości. W czwartej minucie dodatkowego czasu gry, jeden punkt zespołowi z Leverkusen zapewnił Exequiel Palacios z rzutu karnego.