U19

PZPN

Przygotowująca się do młodzieżowych mistrzostw Europy 2017, reprezentacja Polski U-21 prowadzona przez Marcina Dornę pokonała na stadionie w Tychach niezwykle silną młodzieżówkę niemiecką (1:0).

W pierwszej połowie Polacy odważnie zagrali i kilka razy postraszyli defensywę niemiecką. W 34. minucie w najgroźniejszej sytuacji stworzonej przez Leroya Sane piłkę na rzut rożny fenomenalnie wybił Jakub Wrąbel. W 57. minucie rzut wolny wykonywał Patryk Lipski, który dośrodkował do będącego w formie Dawida Kownackiego i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza. Niemcy kończyli spotkanie w “10”, kilka minut przed końcem czerwoną kartkę ujrzał Timo Baumgartl.

Polska U-21 – Niemcy U-21 1:0 (0:0)