Żurkowski: Było kilka innych ofert… Ale ja od razu skupiłem się na Fiorentinie

Szymon Żurkowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szymon Żurkowski w wywiadzie dla Sport.pl przyznał, że miał oferty z innych klubów. Poruszył również temat swojej przyszłości.

Żurkowski jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników biegających po boiskach Ekstraklasy. Jego wielki talent zauważono poza granicami kraju, dzięki czemu od nowego sezonu występować będzie w barwach Fiorentiny.

Na temat ofert z innych drużyn

Było kilka innych: z Genoi, Cagliari, Girondins Bordeaux. Ale ja od razu skupiłem się na Fiorentinie.

Dlaczego nie przeniósł się od razu do Florencji?

Z różnych stron miałem naciski, żeby do Włoch przenieść się już teraz. Ale powiedziałem menadżerowi, że wolę dograć pół roku w Ekstraklasie i dopiero wtedy trafić do Serie A. Poza ligą są mistrzostwa Europy do których chcę się przygotować w Polsce. Fiorentina dała sygnał, że wolą mieć mnie u siebie zimą, ale Jarek Kołakowski zaakceptował mój plan i przekonał do niego Włochów. Wydaje mi się, że na tej decyzji skorzystają wszyscy: ja, Górnik i Fiorentina.

Czy według Żurkowskiego Górnik zdoła utrzymać się w lidze?

Nadzieja na to jest duża. W klubie widać, że wszyscy skupieni są na pracy. Nikt o tym głośno nie mówi, ale widać, że wszyscy mają ten sam cel. Całe szczęście, że jest taka mobilizacja, bo to pozwala wejść na wyższy poziom. Jest spokojnie, ale da się wyczuć takie małe napięcie…

źródło: sport.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi