Znamy wyniki “losowania” grup Copa America 2020

fot. en24.news

Przyszłoroczna edycja Copa America będzie wyjątkowa. Między innymi na sposób rozgrywania mistrzostw Ameryki Południowej w piłce nożnej.

Na przełomie czerwca i lipca 2020 na boiskach Argentyny i Kolumbii zostanie rozegrana 47. edycja Copa America. Przyszłoroczne rozgrywki będą specyficzne pod kilkoma względami. Przede wszystkim – od 2020 roku turniej będzie organizowany co 4 lata, równolegle do Mistrzostw Europy. Warto też wspomnieć, że więcej niż jeden gospodarz Copa America będzie miał miejsce po raz pierwszy od 1983 roku. Wówczas drużyny mierzące się ze sobą w grupach musiały zagrać się u siebie, jak i na wyjeździe.

Zmieniła się też metoda rozgrywania turnieju. W 2020 roku w fazie grupowej będą tylko dwie grupy – A, czyli południowa oraz B, północna. Gospodarzem grupy A będzie Argentyna, a B – Kolumbia. Choć prawie wszystkie reprezentacje zostały przydzielone do tych grup na podstawie klucza geograficznego to mimo wszystko potrzebne było losowanie. Zaproszone do Copa America Australia oraz Katar nie znały swoich rywali aż do dziś. Australijczycy trafili do grupy A – oprócz gospodarzy w postaci Argentyny będą mieli za rywali Boliwię, Chile, Paragwaj oraz Urugwaj. Natomiast mistrzowie Azji z Kataru będą mierzyli się z Kolumbią, Brazylią, Ekwadorem, Wenezuelą i Peru.

Do ćwierćfinału przejdą 4 najlepsze drużyny z grup. Turniej odbędzie się między 12 czerwca, a 12 lipca 2020 na 9 stadionach – 5 z Argentyny i 4 z Kolumbii. Finał Copa America ma miejsce na Estadio Metropolitano Roberto Meléndez w Barranquilli. Mecz o trzecie miejsce również odbędzie się w Kolumbii – na El Campín w stolicy kraju, Bogocie. Tytuły bronić będą Brazylijczycy, a mecz otwarcia pomiędzy Argentyną, a Chile odbędzie się 12 czerwca na El Monumental w Buenos Aires.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi