Znamy arbitra sobotniego El Clasico! Zaskoczenia nie ma

Dario AS

Już w sobotę Barcelona na Camp Nou podejmie Real Madryt w ramach El Clasico. Poznaliśmy dziś arbitra, który poprowadzi to starcie, a jest nim Antonio Miquel Mateu Lahoz! 

O zaskoczeniu tu raczej nie możemy mówić, ponieważ każdy mógł się tylko domyślać. W gronie kandydatów mogliśmy typować oprócz Lahoza Alejandro Jose Henandeza Hernandeza. Wybór padł jednak na pierwszego sędziego, który wzbudza wśród wszystkich sympatyków hiszpańskiego futbolu sporo kontrowersji.

Lahoz jest to arbiter, który lubi być w centrum uwagi. Często bierze wyżej swoje zachowania nad wydarzeniami boiskowymi, co nie podoba się piłkarzom i kibicom. Nagminnie stosuje zabieg wręczania zawodnikom żółtych kartek w pierwszych 10-15 minutach, aby utemperować ich zachowanie. Upomnienia w tej postaci stosuje niezależnie od rodzaju faulu ( lekki, ciężki, taktyczny itp. ). Gdy jednak dojdzie do sytuacji, że ukarany wcześniej gracz ma na swoim koncie już żółtą kartkę wtedy sędzia często nie pokazuje drugiej, aby wyrzucić piłkarza z boiska. Ma lekkie chwile zawahania w sytuacjach dla wszystkich oczywistych.

Jego największą wadą jest zła interpretacja niektórych akcji, szczególnie podbramkowych. Kiedy dojdzie do stykowej sytuacji arbiter często podejmuje decyzje nieodpowiednie do danego czynu. Spotkania z jego udziałem są też o tyle ciekawe, że niemal w większości starć Lahoz przynajmniej raz wyciąga czerwoną kartkę. Zapowiada się zatem naprawdę ciekawe widowisko.

Barcelona i Real przystąpią do tego spotkania osłabione, ponieważ w poprzedniej ligowej kolejce przegrały swoje spotkania. Blaugrana poległa w wyjazdowym starciu z Getafe, gdzie jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Jaime Mata. Królewscy zaś polegli na własnym stadionie z beniaminkiem z Kadyksu, a trafienie na wagę zwycięstwa zdobył Anthony Lozano.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *