Zmiany trenerów w Championship! Znane nazwiska wracają do pracy

https://www.avfc.co.uk

Na zapleczu Premier League doszło do dwóch zmian na stanowiskach menedżerów. Na drugoligowy front zawitało dwóch trenerów z głośnymi nazwiskami.

Nowym-starym trenerem Derby County został Steve McLaren. 55-letni Anglik po raz drugi objął stery w tym klubie. Wcześniej miał okazję pracować tam w latach 2013-15. Wówczas działacze podziękowali mu za współpracę po nieudanej próbie awansu do Premier League. Tym razem McLaren ma za zadanie “posprzątać” bałagan zostawiony przez Nigel Pearsona. Derby zajmuje obecnie dopiero 20. miejsce i na 11 spotkań wygrało zaledwie dwa, cztery razy remisując i ponosząc pięć porażek.

Jeśli chodzi o drugie nazwisko, dotyczy ono Aston Villi. Zwolnionego przed tygodniem Roberto Di Matteo zastąpił Steve Bruce. Włoski menedżer podejmując się pracy w czerwcu obiecał dobrą grę i walkę o awans. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i zaledwie kilkanaście tygodni po objęciu zespołu został zwolniony. Di Matteo zostawił Villę na 19. miejscu w tabeli z zaledwie jednym zwycięstwem w 11 meczach.

Jego miejsce zajął były trener Hull City, który w ubiegłym roku… awansował z “Tygrysami” do elity, aby przed sezonem podziękować za współpracę. Powodem rezygnacji były wątpliwości 55-letniego menedżera wobec ciągłych niejasności właścicielskich klubu.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *