Petr Cech i Gareth Barry zapisali się w Księdze Rekordów Guinnessa

http://www.guinnessworldrecords.com

Tego, że Petr Cech jest znakomitym bramkarzem nie trzeba nikomu udowadniać. Jego cudowne interwencje i sama jego osoba na zawsze zapiszą się w annałach futbolu, szczególnie w historii Premier League, którą reprezentuje od lat. Jednak to nie wszystko. Cecha spotkał również zaszczyt wpisania jego nazwiska do Księgi Rekordów Guinnessa. 34-latek będzie dzierżył tam dwa rekordy. Takowy zaszczyt spotkał także innego zawodnika Premier League – Gareth’a Barry’ego.

Będąc golkiperem Chelsea Cech trzykrotnie zdobył “Złote Rękawice”, nagrodę przyznawaną dla bramkarza z największą liczbą czystych kont w całym sezonie. Przed rokiem opuścił jednak Stamford Bridge i przeniósł się nieopodal, na Emirates. Broniąc barw Arsenalu już w pierwszym sezonie ponownie udało mu się zakończyć sezon z tą nagrodą. Jak się okazało, nigdy wcześniej w historii Premier League, żadnemu bramkarzowi nie udało się zdobyć tej nagrody w barwach dwóch różnych zespołów.

Dodatkowo 34-latek jest bramkarzem z największą liczbą spotkań bez straconego gola podczas całej swojej kariery. Rekordowe, 174. spotkanie, Cech rozegrał 28 grudnia 2015 roku przeciwko Bournemouth. Obecnie jego licznik pokazuje 181 takich spotkań.

Jeśli chodzi o Barry’ego to stał się on zawodnikiem, który rozpoczynał najwięcej występów w pierwszej jedenastce w historii ligi. Debiutujący w wieku 17 lat w barwach Aston Villi Barry zgromadził do tej pory 580 takich gier. Podczas tego sezonu pomocnik Evertonu zaliczył także 600. spotkanie w Premier League, co uczyniło go trzecim, za Frankiem Lampardem (609 spotkań) oraz Ryan’em Giggs’em (632), piłkarzem z największą liczbą występów.

Obu piłkarzy ze swoimi pamiątkowymi księgami możecie zobaczyć poniżej:


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *