Zmarnowany karny w ostatniej akcji! Wisła i Piast ciągle bez wygranej

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W spotkaniu 25. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków i Piastem Gliwice padł remis 1:1. Na uwagę zasługuje fakt, że Paweł Brożek nie strzelił karnego w ostatniej akcji meczu. Zarówno Piast, jak i Wisła jeszcze w tym roku kalendarzowym nie wygrały meczu ligowego.

Obie drużyny bardzo chciały się przełamać w tym spotkaniu, Wisła od początku atakowała jednak była nieskuteczna. Dobrą okazję zmarnował między innymi Rafał Wolski, który z woleja nie trafił w bramkę strzeżonej przez Szmatułę. Później ten sam zawodnik znów przegrał pojedynek z bramkarzem Piasta. Tym razem Szmatuła obronił strzał z rzutu wolnego. W końcówce pierwszej połowy skutecznie zaatakowali za to goście. Strzał z woleja Barisicia znalazł drogę do siatki i Piast objął prowadzenie. W drugiej połowie Wiślacy również mieli masę sytuacji (łącznie 25 w całym spotkaniu), jednak dopiero w 82. minucie bramkę po uderzeniu z pola karnego zdobył Boban Jović. Emocje jednak miały dopiero nadejść. W 94. minucie sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Wisły Kraków. Do piłki podszedł Paweł Brożek. Uderzył on jednak zbyt lekko i Szmatuła spokojnie sparował piłkę do boku. Po tej sytuacji spotkanie zostało zakończone.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 1:1 (0:1), Stadion Miejski im. Henryka Reymana (Kraków)

0:1 – Barisić 42′

1:1 – Jović 82′