Serie A: Roma wygrywa z Fiorentiną, występ Szczęsnego

W meczu 28. kolejki Serie A Roma pewnie wygrała z Fiorentiną 4:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie, natomiast Jakub Błaszczykowski spędził mecz na ławce rezerwowych.

Pierwsza bramka padła w 22 minucie. Mohamed Salah podał w pole karne do El Sharaawy’ego, który bez problemu z odległości kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Z dystansu uderzył Salah, piłka odbiła się od Astoriego i Tatarusanu mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. W 38 minucie Roma wyszła na trzy bramkowe prowadzenie. Po świetnej akcji El Sharaawy’ego gola zdobył Diego Perotti. Tuż przed przerwą w doliczonym czasie gry Cristian Tello przewrócił się w polu karnym i sędzia Irrati podyktował wątpliwy rzut karny. Do jedenastki podszedł Ilicić. Wojciech Szczęsny wyczuł zamiary Słoweńca, ale mimo tego i tak musiał wyciągać piłkę z siatki. W drugiej połowie nie było już zbyt wielu emocji. W 58 minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Salah, po znakomitym podaniu Pjanicia.

Dla Wojciecha Szczęsnego był to dwudziesty czwarty mecz ligowy w tym sezonie. Bramkarz Romy nie miał w dzisiejszym spotkaniu zbyt wiele pracy. Natomiast Jakub Błaszczykowski w barwach Fiorentiny cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Dla Romy było to siódme ligowe zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu podopieczni Luciano Spallettiego znajdują się na trzecim miejscu w ligowej tabeli, które uprawnia do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Fiorentina zajmuje czwarte miejsce.