Augsburg złożył Bayernowi Monachium zapytanie o możliwość zakupu 21-letniego napastnika, Joshuy Zirkzee. Holenderskim zawodnikiem interesują się również Stuttgart i kluby Premier League.

Bayern Monachium, któremu pozostał rok kontraktu z Holendrem, jest otwarty na sprzedaż Zirkzee tego lata, ale żąda za niego kwoty pomiędzy 15 a 20 milionów euro. Ze względu na zainteresowanie ze strony klubów Premier League Augsburg zdaje sobie sprawę, że nie może konkurować z potęgami finansowymi z Anglii. Jak na razie transfer jest więc mało prawdopodobny, ale jeśli inni zainteresowani nie przejdą do konkretów, to FCA pozostaje zainteresowane.

Zirkzee spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w belgijskim Anderlechcie, zdobywając 18 bramek i asystując 13 razy w 47 meczach we wszystkich rozgrywkach. Holender jest kandydatem do zastąpienia Sašy Kalajdžića, jeśli austriacki napastnik opuści Stuttgart tego lata.

Przed 1 września Augsburg chce wzmocnić swój atak. Według raportu Enrico Maaßen i Stefan Reuter są również zainteresowani usługami Juniora Adamu z RB Salzburg – obecnie trwają rozmowy na temat potencjalnego wypożyczenia z opcją zakupu.

Źródło: Bild/Get German Football News


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.