Zidane: Bale nigdy nie wspominał o odejściu

Gareth Bale

as.com

Od momentu przeprowadzki do Madrytu umiejętności Garetha Bale’a były już wielokrotne kwestionowane. Jednym z głównych zarzutów w stronę Walijczyka była tendencja do długoterminowych kontuzji.

W obliczu fali krytyki wylewanej w kierunku 30-latka media spekulowały, jakoby miniony sezon miał być jego ostatnim w barwach “Królewskich”. Ostatecznie Bale pozostał na Santiago Bernabéu, a w tegorocznej kampanii zdołał zanotować już 7 występów. Koniec końców Gareth nabawił się kolejnego urazu i raz jeszcze mówi się o transferze do innego zespołu.

Plotkom na temat rzekomych próśb o sprzedaż zaprzecza jednak szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane. W jednym z wywiadów Francuz podkreśla, jak ważnym elementem jego układanki jest Walijczyk i zaznacza, iż nigdy nie narzucał tematu swojego odejścia.

– Jeśli [Bale] może trenować – trenuje, jeśli może grać – gra. W gruncie rzeczy zagrał w wielu spotkaniach i nigdy nie mówił o odejściu.

– Bale jest typem zawodnika, który wkłada [w trening] wiele wysiłku i dobrze pracuje. Jest ważny dla tego zespołu i klubu. Wiele się mówi i wiele zostało powiedziane. Kiedy będzie gotowy w 100 procentach, zobaczymy. Skupia się na solidnej grze dla zespołu – dodaje Zidane.

W ostatnim czasie Bale udał się do Londynu, gdzie mimo kontuzji i ciągłej rehabilitacji miał skontaktować się ze swoim agentem. Zdaniem “Zizou” kierownictwo Realu wydało Walijczykowi pozwolenie na tego typu podróż.

– Poleciał do Londynu w prywatnej sprawie za zgodą klubu. Rozmawiał [o tym] z szefostwem, bo ma prawo do osobistych zajęć. To bardzo proste – zapytał klub o pozwolenie i je otrzymał.

– Został u nas tego lata i tak będzie dla wszystkich najlepiej. Jest tutaj i cieszy się z tego powodu – zakończył Zidane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi