Granada – najlepszy beniaminek w Europie!

MARCA

Granada jest jedną z rewelacji obecnego sezonu nie tylko w lidze Hiszpańskiej. Patrząc na pozostałe TOP 5 lig Europejskich nigdzie nie ma takiej sytuacji, w której to drużyna debiutująca walczyłaby o mistrzostwo. 

We Włoszech Brescia, Lecce i Hellas Verona okupują dolne części tabeli. Ani jedna ekipa nie przekroczyła bariery 10. punktów, przez co zmuszone są do walki o utrzymanie już na tym etapie ligowym.  Taki sam obraz możemy dostrzec  w Niemczech: Kolonia, Union Berlin i Paderborn próbują uciec z pod topora, choć zadanie to wcale nie jest łatwe.

Nieco lepszą sytuacja ma miejsce we Francji. Tamtejszy Stade Brest znajduje się na piątym miejscu z dorobkiem 17. punktów po pierwszych jedenastu kolejkach. Jak na beniaminka to na pewno więcej niż oczekiwano przed sezonem. Z kolei Metz po powrocie do Ligue 1 spisuje się fatalnie. Na jedenaście spotkań 3. wygrali, 2. zremisowali, a aż 6. razy musieli oddać wyższość rywalom.

W Anglii Sheffield United oraz Aston Villa dzielą zaledwie dwa punkty różnicy. Obie ekipy znajdują się raczej w środkowej części tabeli, chociaż sytuacja może się diametralnie zmienić w ciągu najbliższych kolejek. Znacznie gorzej radzi sobie Norwich City. Fantastyczny Teemu Pukki sam nie da rady wyciągnąć zespołu z dołka. Wygrana z Manchesterem City miała być motorem napędowym, a w rzeczywistości wyszło zupełnie coś innego. Coś czego na pewno przed startem ligi władze chciały uniknąć.

W Hiszpanii świetny początek Granady przyćmił równie dobry start Osasuny. Ekipa z Pampeluny z dorobkiem 14. punktów znajduje się w okolicach strefy pucharowej. Nie za dobrze radzi sobie Mallorka. Z dorobkiem 10. punktów zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie pokonali Real Madryt. Z kolei Granada jeśli wygra na wyjeździe z Getafe powróci na fotel lidera.

Źródło: MARCA/własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *