Zenit Sankt- Petersburg pokonał na wyjeździe Valencię 2:3. Bohaterem rosyjskiego klubu został Hulk, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie. Dla wielu kibiców na całym świecie wynik spotkania może być zaskoczeniem, należy jednak pamiętać, że Zenit to klub, który dokonuje kosztownych transferów i ma aspirację na wygraną Ligi Mistrzów. Być może dzisiejszy dzień to zapowiedź wielkiego sukcesu Zenitu, którego największe osiągnięcie ostatnich lat to gra w 1/8 LM.

Zenit prowadzenie objął już w 9 minucie meczu. Po szybkiej kontrze i podaniu Danego, bramkę zdobył Hulk. Tuż, przed przerwą Brazylijczyk zdobył kolejnego gola strzelając z dwunastu metrów. Piłka była uderzona tak mocno, że bramka zatrzęsła się mimo trafienia w siatkę. Hulk udowodnił, że jest wart tych 50 milionów euro, które Zenit za niego zapłacił.

Po zmianie połów Valencia próbowała odrobić straty. Bramkę kontaktową w 55 minucie zdobył Cancelo a w 73 do remisu doprowadził Gomes. Szczęście gospodarzy nie trwało długo bo już trzy minuty później ostatecznie wynik ustalił Witsel, który zdobył trzecią bramkę dla Zenitu dającą zwycięstwo.

Valencia (Cancelo 55′ Gomes 73′) – Zenit (Hulk 9’45’ Witsel 76′) 2:3

Valencia: Domenech – Joao Cancelo, Mustafi , Abdennour, Gaya – Perez, Javi Fuego (46′ Paco Alcacer) – Feghouli (71′ Rodrigo), Parejo, Piatti (46′ Andre Gomes) – Negredo.

Zenit: Łodygin – Garay, Lombaerts, Criscito – Smolnikow (69′ Szatow), Aniukow (77′ Neto) – Javi Garcia, Witsel – Danny – Dziuba (59′ Fajzulin), Hulk.