Dynamo Kijów przed własną publicznością w szalonym spotkaniu zremisowało 2:2 z Fc Porto. Obie ekipy walczą w grupie G, którą uzupełniają jeszcze Chelsea Londyn oraz Maccabi Tel – Aviv.

Na pierwszą ciekawszą akcję kibice czekali do 9.minuty, kiedy to znakomitą okazję na zmianę wyniku miał Moraes, ale jego uderzenie z bliskiej odległości zostało w odpowiednim momencie zblokowane przez defensywę popularnych „Smoków”. W 20. minucie oglądaliśmy gola na 1:0, którego autorem był Gusev. Doświadczony zawodnik wyśmienicie wykorzystał świetną asystę Garmasha. Zaledwie 180 sekund trwała radość gospodarzy z prowadzenia, ponieważ przepięknym zagraniem głową popisał się Aboubakar. Pod końcówkę pierwszej części swój kunszt bramkarski pokazał Iker Casillas, broniąc niebezpieczne uderzenie Garmasha.

Większość drugiej odsłony upłynęła pod znakiem nieudanych ataków jednej i drugiej strony. Ten stan rzeczy zmienił na dziewięć minut przed końcem Aboubakar, który z zimną krwią skarcił całkiem pogubioną linię defensywę gospodarzy i wpakował futbolówkę do niemal pustej bramki. Sympatycy przyjezdnych już cieszyli się z trzech punktów, ale ich radość przerwał Buyalskyy, który ukarał przeciwnika za moment słabości. Gola na wagę zwycięstwa mógł, a nawet powienien strzelić Kravets, jednakże efektowna próba z bliska poleciała minimalnie obok bramki. Po tym zdarzeniu sędzia Brych zakończył emocjonujący pojedynek.

Dynamo Kijów 2:2 Fc Porto

Olimpijskyj, 16.09.2015, 20:45